Дідьє Каорський

Дідьє (Дезидерій) Каорський (фр. Didier de Cahors, лат. Desiderius; бл. 580 15 листопада 655) патрикій Провансу і префект Марселю в 629634 роках, єпископ Каору в 630654 роках, святий католицької церкви.

Дідьє Каорський
Народився 580-ті[1]
Отен
Помер 15 листопада 655[1]
Каор
Діяльність священник, єпископ, письменник
Знання мов латина[1]
Посада єпископ
Конфесія католицька церква

Життєпис

Походив зі знатного галло-римського роду. Син Салвія та франкської аристократки Герхенфреди. Народився близько 580 року в м. Альбі. Ще хлопцем разом з братами Рустиком і Сіагрієм його було відправлено до двору короля Хлотара II. Тут здобув гарну освіту в Меровінзькій придворній школі, насамперед мав ґрунтовні знання з римського права.

Деякий час служив при дворі, керуючи королівськими маєтками та палацами. Наприкінці правління Хлотара II очолив королівську скарбницю, зберігши цю посаду при наступному королі Дагоберті II. 629 року після смерті брата Сіагрія призначається патрикієм Провансу і префектом Марселю.

У 630 році його брата Рустика, єпископа Каору, було вбито під час бунту, після чого духовенство та містяни звернулися до короля затвердити новим єпископом Дідьє. Король надав згоду. 634 року склав з себе повноваження патрикія і префекта, зосередившись на церковній діяльності.

Був ревним прихильником монастирського життя, заснував монастир в околицях Каора, церква якого була присвячена Святому Амантію. Пізніше монастир було названо на честь його засновника. Іншим монастирем, що заснував Дідьє, був монастир Святого Петра Муассакського. В самому Каорі наказав звести великі базиліки Св. Марії, Св. Петра та Св. Юліана, а також ораторій на честь святого Мартина. Також опікувався жіночим монастирем поблизу Каору.

У 655 році помер від хвороби в маєтку Вістрілінгон поблизу Альбі. Поховано в церкві Св. Амантія в Каорі. Зараховано до лику святих. За заповітом передав усі свої маєтки Каорській єпархії. Також дістав прізвисько «Останній римлянин» за намагання зберегти давньоримську культуру, що відобразилося в його значному епістолярному доробку.

Примітки

  1. Mirabile: Digital Archives for Medieval CultureSISMEL – Edizioni del Galluzzo.

Джерела

  • Epistulae Sancti Desiderii, ed. D. Norberg, Acta Universitatis Stockholmiensis, Studia Latina Stockholmiensia 4, Uppsala 1961
  • Jean Durliat, Les attributions civiles des évêques mérovingiens: l'exemple de Didier, évêque de Cahors (630—655), p. 237—254, dans Annales du Midi, 1979, tome 91, no 143
  • J.-M. Pailler, Didier de Cahors: l'unification chrétienne de la cité, p. 78-83, dans Anne Filippini, Carte archéologique de la Gaule: le Lot, 46, éditions de la Maison des Sciences de l'Homme, 2e édition, Paris, 2011 (ISBN 978-2877542531) ; 263p.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.