Діжонський трамвай

Діжонський трамвай (фр. Tramway de Dijon) — трамвайна мережа французького міста Діжон.

Діжонський трамвай
Опис
Країна  Франція
Місто Діжон
Дата відкриття 1895 — історична мережа
1 вересня 2012 — сучасна мережа
Оператор Keolisd
Сайт letram-dijon.fr
Маршрутна мережа
Кількість маршрутів 2
Довжина маршрутів 20 км
Рухомий склад
Кількість вагонів 33
Основні типи рухомого складу Citadis 302
Кількість депо 1
Ширина колії європейська колія (1435 мм)
Схема маршрутів

 Діжонський трамвай у Вікісховищі

Історія

Перші трамваї на електричній тязі на вулицях міста з'явилися у 1895 році. На відміну від інших французьких міст у яких в міжвоєнний період почалася ліквідація трамвайних мереж, в Діжоні у 1930-х роках мережа була модернізована та навіть розширена. Але у 1950-х роках трамвай все ж не витримав конкуренції з боку автобусу, і почалося стрімке скорочення мережі. У 1960 році в місті залишилася лише одна діюча лінія, яка була ліквідована у грудні наступного року.

Починаючи з 1950 року в місті також існувала тролейбусна мережа, але вона пропрацювала лише 16 років до 1966 року. Після чого громадський транспорт міста майже на 50 років був представлений лише автобусами.

Сучасна мережа

На початку 2000-х повстало питання модернізації існуючої системи громадського транспорту Діжона, що перестала відповідати потребам міста. У 2004 році були кардинально реорганізовані маршрути автобусу, але це не виправило становище, і почалися розмови про необхідність спорудження рейкового транспорту. У 2008 року на розгляд міської влади були представлені проекти шинного та класичного трамваю. У листопаді того ж року був затверджений проект, хоча і дорожчого зате надійнішого класичного трамваю, будівництво якого почалося наступного року. Початкова ділянка мережі була відкрита 1 вересня 2012 року [1], у повному складі мережа з двох ліній довжиною 20 км з 34 зупинками запрацювала на початку грудня того ж року.

Рухомий склад

Систему обслуговують 33 зчленованих, п'ятисекційних, низькопідлогових трамваїв alstom citadis 302. Трамваї були замовлені спільно з містом Брест в якому також будувалася трамвайна мережа, за рахунок більшої кількості замовлених трамваїв вдалося заощадити близько 25% від вартості кожного трамваю[2].

Галерея

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.