Дім терору

Дім терору (угор. Terror Háza, також Музей терору) музей на проспекті Андраші в Будапешті, Угорщина. Містить експонати, пов'язані з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами в XX-му столітті Угорщини, а також є пам'ятником жертвам цих режимів, у тому числі тим, кого допитували, катували і вбили в цій будівлі.

Дім терору
угор. Terror Háza
47°30′24″ пн. ш. 19°03′54″ сх. д.
Тип музей
Країна  Угорщина
Розташування  Угорщина: Будапешт
Адреса проспект Андраші, 60
Архітектор Адольф Фесті
Засновано 24 лютого, 2002
Відкрито 24 лютого 2002
Відвідувачі понад 1000 на день
Директор др. Марія Шмідт
Сайт terrorhaza.hu
Дім терору (Hungary)

 Дім терору у Вікісховищі

Музей відкритий 24 лютого 2002 року, генеральним директором музею з тих пір є доктор Марія Шмідт.

Музей «Дім терору» є членом Платформи європейської пам'яті та сумління[1].

Будинок

В будівлі, збудованій в 1880 за проектом архітектора Адольфа Фесті, в післявоєнній Угорщині знаходилася в'язниця, де допитували та утримували противників режиму. Після Угорської революції 1956 приміщення було передано угорському комсомолу.

У грудні 2000 «Громадський Фонд з вивчення Центрально та Східноєвропейської історії та суспільства» придбав будівлю з метою створення музею задля вшанування пам'яті про два криваві періоди в історії Угорщини (фашистський та комуністичний).

Впродовж року будівля була повністю відреставрована всередині і зовні. Дизайн інтер'єру, остаточний вигляд виставкових залів музею, а також зовнішній фасад — робота архітектора Атіли Ф. Ковача. Плани реконструкції Дому терору зробили архітектори Янош Шандор і Кальман Уйсасі. Зокрема будівля отримала широкий дашок з вибитим у ньому написом «TERROR», що виділяє будинок серед ансамблю будівель проспекту Андраші.

Постійна експозиція

Світлини жертв на фасаді «Дому терору»

Містить експозицію, що ілюструє періоди співпраці країни з нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, експонати про історію угорських тоталітарних організацій, таких як фашистська партія «Схрещених стріл» і комуністична «Угорська партія трудящих»[2] (включно з таємною поліцією на зразок КДБ). Частина експозиції міститься в підвалі, де відвідувачі можуть побачити приклади камер, що використовувалися комуністичною таємною поліцією щоб зламати волю ув'язнених.

Див. також

Примітки

  1. Czech Prime minister Petr Nečas: The years of totalitarianism were years of struggle for liberty. Platform of European Memory and Conscience. 14 жовтня 2011. Архів оригіналу за 30 березня 2012. Процитовано 14 жовтня 2011. (англ.)
  2. Опис експозиції Дому терору Архівовано 25 вересня 2013 у Wayback Machine. (англ.)

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.