Екопарк «Долина Вовків»

Екопарк «Долина Вовків» — приватний екопарк в селі Синевірська поляна Закарпатської області.

Екопарк «Долина Вовків»
Держава  Україна
Адміністративна одиниця Закарпатська область
Синевирська Поляна

Історія

Екопарк створений місцевим приватним підприємцем та утримується нам і його сім'єю власними коштами та за кошти відвідувачів. За словами власника першими мешканцями екопарку були цуценята сірих вовків, яких він викупив у мисливців, застреливших вовчицю. Пізніше із зоопарків м. Харкова переїхали інші вовки. В парку в основному мешкають тварини, які виросли в неволі та не пристосовані для життя в дикій природі. Проте частниу з тварин планується випустити в дику природу, зокрема муфлонів, благородних оленів і європейських ланей.[1][2][3][4]

В парку тварини розташовані у вольєрах, які мають буферні зони, перегони.[1]

До парку приносять на реабілітацію ослаблених тварин, які віднайдені в навколишніх лісах. Після реабілітації їх випускають на волю. Зокрема були відпущені косулі, які знесилені зайшли в село до людей в сильні снігопади.[2][5]

Тварини

В екопарку, живуть сім'ї чотирьох видів вовків (серед яких сірий, полярний, степовий та канадський), пара левів, пара тигрів амурських, пара рисей, копитні лами, альпаки, верблюди, благородні олені, плямисті олені, муфлони.[1][2][3][6][7]

Верблюди («Жора» та «Сніжинка») в екопарк були передані з цирку. Оскільки верблюд був у поганому стані це стало приводом для для відвідувачів звернутися до органів державної влади з скаргами на неналежне утримання тварин. Проте зі слів власника, тварини часто попадають в парк в неналежному стані та він займається їх реабілітацією. Перевіркою, проведеною в 2019 році Держекоінспекією в Закарпатській області порушень не встановлено та зазначено, що тварини в екопарку середньої вгодованості, харчуються відповідно до розроблених раціонів. Проте верблюди попали до парку в хворому та недогодоваому стані та перебувають на відгодівлі.[1][7][8][9][10]

Одна з левиць «Поля» переїхала з приватного звіринця з Ужгорода на перетримку для подальшого переїзду до реабілітаційного центру для левів в ПАР.[1][2][11][12][13]

Пара рисей прибула в парк від їх власниці з Львівської області, яка за її словами знайшла їх в лісі кошенятами, проте після того як вони підросли не зуміла надати їм належний догляд.[1][14]

Див. також

Примітки

  1. Прихисток для диких і кусючих: Як в Україні рятують ведмедів, вовків та оленів. www.depo.ua (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.
  2. Гостюк, Руслана (21 січня 2022). Екопарк "Долина вовків" три роки функціонує в селі Синевирська Поляна. Суспільне | Новини (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.
  3. В Карпатах є “Долина вовків”. РЕСУРС (uk-UA). Процитовано 19 лютого 2022.
  4. У Карпатах сотня оленів від закарпатського фермера відновлюватимуть свою популяцію – Depo.ua. www.depo.ua (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.
  5. Екопарк «Долина Вовків» поблизу Синевиру | Karpatium. Екопарк «Долина Вовків» поблизу Синевиру | Karpatium (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.
  6. Viktor, Stinich (1 травня 2021). Еко-парк Долина вовків у Закарпатті. Блог Віктора Стинича про Угорщину, Словаччину, Хорватію, Польщу та Закарпаття (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.
  7. Факт жорстокого поводження з тваринами в реабілітаційному центрі «Долина вовків» не підтвердився - Держпродспоживслужба Закарпатської області. zak-dpss.gov.ua. Процитовано 19 лютого 2022.
  8. Екопарк "Долина вовків" у Синевирській Поляні з початку року - без відвідувачів (ВІДЕО) @ Закарпаття онлайн. Закарпаття онлайн. Процитовано 19 лютого 2022.
  9. Освенцим чи екопарк? – В Мережі з'явились фото заморених тварин в "екопарку" на Закарпатті | СтопКор. Інформаційний портал «СтопКор» (укр.). 6 травня 2019. Процитовано 19 лютого 2022.
  10. silver-guide.site. Вовки, що надихнули на екопарк. Срібний Гід Закарпаття (англ.). Процитовано 19 лютого 2022.
  11. З Ужгорода до "Долини вовків" доправили молоду левицю – Depo.ua. www.depo.ua (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.
  12. На Закарпатті врятована від голоду левиця готується до переїзду в Африку – Depo.ua. www.depo.ua (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.
  13. Лева, Тетяна (25 квітня 2021). Левиця Поля із Закарпаття їде у Африку (ФОТО). Закарпатський ДІАЛОГ (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.
  14. Держекоінспекція виявила порушення порядку утримання диких тварин на Львівщині. Варіанти (укр.). Процитовано 19 лютого 2022.


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.