Експлорер-7

Експло́рер-7 (англ. Explorer 7 — дослідник), інша назва Експлорер С-1А (англ. Explorer S-1A) — американський науковий космічний апарат типу С-1, запущений за програмою Експлорер. Апарат вимірював сонячне випромінювання в рентгенівській і водневій лініях спектру, досліджував енергетичні частинки і важкі первісні промені. Додатково апарат вивчав пробивну здатність мікрометеоритів, розпилення молекул і тепловий баланс Землі.

Експлорер-7
Основні параметри
COSPAR ID 1959-009A
NORAD ID 00022
Виготівник Лабораторія реактивного руху
Оператор НАСА
Тип апарата науковий
Штучний супутник Землі
Дата запуску 13 жовтня 1959,
Ракета-носій Джуно-2
Номер запуску AM-19A
Космодром Мис Канаверал, СК-5
Тривалість польоту понад 50 років
Технічні параметри
Маса 41,4
Розміри діаметр 75 см, висота 75 см
Час активного існування 2 роки
Орбітальні дані
Ексцентриситет 0,035
Нахил орбіти 50,27°
Період обертання 101,38 хв
Апоцентр 1073 км
Перицентр 573 км

Опис

Апарат складався з двох зрізаних конусів зі скловолокна, приєднаних до центральної циліндричної алюмінієвої секції. Найбільший діаметр був 75 см, висота усього апарата 75 см. Дві перехрещені дипольні антени для телеметрії з потужністю 1 Вт і робочою частотою 20 МГц розташовувались всередині центральної секції і частково стирчали назовні. На нижній частині апарата була змонтована антена з робочою частотою 108 МГц, що використовувалась для роботи радіомаяка, На поверхні центральної секції розташовувались п'ять болометрів для вимірювання випромінювання сонячної енергії і три детектори мікрометеоритів з сульфіду кадмію. В основі верхнього конуса розташовувались циліндрична іонна камера з віконцем зі фториду літію і циліндрична камера рентгенівського випромінювання з берилієвим віконцем. Біля вершини верхнього конуса розташовувався лічильник Гейгера. У центральній частині верхнього конуса розташовувалась іонізаційна камера для реєстрації первісних космічних променів.

Живлення забезпечували приблизно 3000 сонячних елементів, прикріплених до верхнього і нижнього конусів. Додатковим джерелом живлення були 15 нікель-кадмієвих акумуляторів, розташовані вздовж внутрішньої поверхні циліндричної секції, вони також допомагали підтримувати необхідну швидкість обертання, оскільки стабілізація здійснювалась обертанням апарата навколо поздовжньої осі.

Політ

13 жовтня 1959 року о 15:30:04 UTC ракетою-носієм Джуно-2 з космодрому Мис Канаверал відбувся запуск апарата Експлорер-7. До лютого 1961 року апарат постійно наживо передавав дані. До 24 серпня 1961 року дані передавались із перервами. Апарат досі на орбіті.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.