Електронна освіта

Електро́нна осві́та (е-освіта, e-learning) Освіта з використанням електронних технологій, насамперед інтернету. Дозволяє пройти курс дистанційної освіти, надаючи при цьому можливість діалогу з викладачем та іншими слухачами. Одним з найбільш розповсюджених засобів електронної освіти є відеоконференції на основі інтернету. Головна перевага для громадян полягає в тому, що вони самі можуть обрати відповідний курс і пройти навчання за ним, не виходячи з дому. При цьому повністю зберігається якість освіти, притаманна традиційним її формам.

Українське законодавство надає наступне визначення: «Електронна освіта (е-освіта) – форма отримання освіти, що здобувається з використанням виключно інформаційно-комунікаційних технологій».[1]

Три покоління E-learning

E-learning 1.0 — перше покоління вчення (насправді — тренінгу), що проводиться через веб. Може бути охарактеризовано курсом в 60 і більше хвилин. Найчастіше використовувалися синхронні курси, що поставляються через віртуальний навчальний клас або асинхронні курси, побудовані з використанням інструментів для авторингу, дизайн контента зазвичай слідував моделі традиційного вчення, розроблений дизайнером по вченню. Ну і звичайно курси управлялися через LMS.

E-learning 1.3 — таке поняття використовують для покоління e-learning, що існує останні декілька років, при якому розробка відбувається швидше, а процес вчення розбитий на дрібніші шматки. Вчення доступне в контексті робочого місця і форма доставки набагато простіша. З цієї причини вчення не завжди доступно через LMS, а доставляється до учня через поштові повідомлення і засланнями на доступ до корпоративного інтранету. Контент в E-learning 1.3 створюється зазвичай експертами з тематики по шаблонах, з використанням засобів швидкої розробки і систем управління навчальним контентом (LCMS). Ну і додатково, віртуальні класи або обговорення можуть організовуватися в міру необхідності як частина загального навчального процесу.

E-learning 2.0 — це набагато більший крок, ніж при переході від E-learning 1.0 на E-learning 1.3. E-learning 2.0 засноване на інструментах, в яких комбінується проста розробка контента, поширення через веб і вбудовані засоби спільної роботи. Створювати контент може будь-який співробітник, навіть в процесі поточної роботи. По суті, вимоги і чекання від E-learning 2.0, це органічне поєднання роботи і вчення в одному процесі, керованим самим співробітником. Вчення — це процес доступу до контенту, який створюється як експертами, так і колегами по роботі, а також і спілкування з колегами через модель соціального компьютінга. Дуже багато людей говорять, що суспільство або мережі роблять великий вплив на вчення.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.