Ель-Фухейс

Ель-Фухейс (араб. الفحيص) місто в Йорданії. Розташоване в долині Ваді-Шуайб у провінції Ель-Балка, за 20 кілометрів на північний захід від Амману, столиці країни[1]. Населення міста становить 18 916 осіб, з яких абсолютна більшість є християнами.

Ель-Фухейс

Координати 32°01′ пн. ш. 35°46′ сх. д.

Країна  Йорданія
Адмінодиниця Провінція Ель-Балка
Часовий пояс ECG
GeoNames 250718
Офіційний сайт fuheis.gov.jo
Ель-Фухейс
Ель-Фухейс (Йорданія)

Історія

Під час археологічних розкопок в Ель-Фухейсі була виявлена кругла будівля з білого вапняку, яка датується залізним віком та візантійським віком. Ця будівля була перероблена в церкву за правління Аюбідів та Мамелюків. Результати досліджень у місцевості вказують на колишнє густе заселення території або те, що поселення мало військове призначення. Руїни оточені невеликими викопаними колодязями та закритими резервуарами для води, які з'єднані між собою трубами, вирізаними з каменю. В цій же місцевості буди знайдені базальтові різьблення, а також грецькі літери та хрести, вирізані у вапняку[2].

Населення

Приблизно 60% населення Ель-Фухейсу належить до Антіохійської грецької православної церкви, 35% є вірянами Латинського патріархату в Єрусалимі. Мусульмани-суніти та вірменські православні християни становлять решту 5% населення. За часів Османської імперії в 1885 році Латинською парафією міста було відкрито школу, де учні вивчали арабську мову, релігію та математику. Відтоді ця школа розширилася та залишається відкритою і сьогодні[3].

За даними Йорданського перепису населення 1961 року, з 2946 мешканців Ель-Фухейсу 2391 були християнами[4][5].

Влітку населення Ель-Фухейсу збільшується до близько 20 тис. осіб, оскільки багато вихідців міста, які емігрували до США та Європи, повертаються на літні канікули. Висота Ель-Фухейсу над рівнем моря робить його температури влітку достатньо прохолодною[2].

Ель-Фухейс відомий своїми традиційними співами та танцями під назвою дабке[6].

Економіка

Економіка Ель-Фухейса історично зосереджувалась навколо сільського господарства, зокрема вирощування маслин та виноградарства. До того ж, в місті розташована найбільший у Йорданії цементний завод, на якому зайнято близько 70% населення міста[2].

Примітки

  1. Matthew Teller. The Rough Guide to Jordan. Rough Guides 2007. ISBN 1-84353-458-4.
  2. البزم, نضال. اطلس مدن الأردن. دارالأسرة للإعلام و دار عالم الثقافة للنشر.
  3. Immaculate Heart of Mary Parish - Fuheis. Latin Patriarchate of Jerusalem.
  4. Government of Jordan, Department of Statistics, 1964, p. 14
  5. Government of Jordan, Department of Statistics, 1964, pp. 115–116
  6. Fuheis municipality. Архів оригіналу за 22 липня 2011. Процитовано 21 листопада 2009.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.