Елізабет Скотт

Елізабет Леонард Скотт (23 листопада 1917 20 грудня 1988) американська математикиня, фахівчиня зі статистики.

Елізабет Скотт
англ. Elizabeth Scott
Народилася 23 листопада 1917(1917-11-23)[1][2]
Форт Сілл, Команчі, Оклахома, США
Померла 20 грудня 1988(1988-12-20)[1][2] (71 рік)
Берклі, Аламеда, Каліфорнія, США
Країна  США
Діяльність математикиня, астрономка, статистик, викладачка університету
Alma mater Університет Каліфорнії (Берклі)
Галузь математика, статистика і астрономія
Заклад Університет Каліфорнії (Берклі)
Науковий керівник Роберт Джуліус Трюмплер
Аспіранти, докторанти Аманда Ґолбекd[3], Hans Konrad Uryd[3], Robert Keremis Sembiringd[3], Virginia Foard Flackd[3], Dennis Keith Pearld[3], Marisa Liuba Yadlin De Weintraubd[3], Frances Irene Rizzardid[3], Susan Elizabeth Leroyd[3], Mary I. Hananiad[3], Marisa Liuba Yadlin de Weintraubd[3] і Kamal H. Abeywickramad[3]
Нагороди

Fellow of the Royal Statistical Societyd (1981)

Fellow of the Institute of Mathematical Statisticsd

Життєпис

Скотт народилася у Форт Сілл, штат Оклахома. Її сім'я переїхала в Берклі, штат Каліфорнія, коли їй було 4 роки. Навчалася в Каліфорнійському університеті в Берклі, де вивчала математику й астрономію. Варіантів подальшого вивчення астрономії було небагато, оскільки в той час ця галузь була переважно закрита для жінок, тому вона закінчила аспірантуру з математики. Здобула докторський ступінь 1949 року і постійну посаду на кафедрі математики в Берклі 1951 року.

Вона написала понад 30 статей з астрономії та 30 з аналізу досліджень зміни погоди, розширивши використання статистичного аналізу в цих галузях. Вона також використовувала статистику для просування рівних можливостей і рівної оплати праці жінок-викладачів.

1957 року Скотт відзначила зміщення в спостереженні скупчень галактик. Вона зауважила, що дуже далеке скупчення, щоб бути видимим для спостерігача, має містити галактики яскравіші, ніж зазвичай, і також має містити більшу кількість галактик. Цей ефект нині відомий як ефект Скотт. Вона ж запропонувала формулу корекції цього ефекту.[4][5]

Скотт була науковою співробітницею Інституту математичної статистики.[6] Комітет президентів статистичних товариств присуджує на її честь присуджує премію Елізабет Скотт за «розширення можливостей в галузі статистики для жінок».

Примітки

  1. Архів історії математики Мактьютор
  2. SNAC — 2010.
  3. Математична генеалогія — 1997.
  4. Elizabeth Leonard Scott, Statistics: Berkeley, University of California: In Memoriam, 1991
  5. «Elizabeth Scott», Biographies of Women Mathematicians, Коледж Агнес Скотт(англ.)
  6. Honored Fellows. Institute of Mathematical Statistics. Процитовано 24 листопада 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.