Емма Екштайн

Емма Екштайн (нім. Emma Eckstein; 18651924) австрійська суфражистка та публіцистка.

Емма Екштайн
нім. Emma Eckstein
Народилася 28 січня 1865(1865-01-28)[1][2][3]
Gaudenzdorfd
Померла 30 липня 1924(1924-07-30)[1][2][3] (59 років)
Відень, Перша Австрійська Республіка[1]
·геморагічний інсульт
Країна  Австрія
Діяльність психоаналітикиня
Знання мов німецька
Брати, сестри Frederick Ecksteind, Gustav Ecksteind і Тереза Шлезінґер

Відома також, як один з найважливіших ранніх пацієнтів Зигмунда Фрейда.[4]

Походження та родина

Народилася Емма Екштайн 28 січня 1865 року в Гауденздорфі.

Росла в ліберальній єврейській родині. Після ранньої смерті його батька, хіміка і винахідника Альберта Екштайна (Albert Eckstein, 1824—1881), її мати, Амалія Екштайн (Amalie Eckstein, 1836—1921) прийняла управління створеної ним паперової фабрики.

У Емми було п'ятеро сестер і чотири брати, два брати померли в дитинстві. Стали відомими її сестра соціалістка Тереза Шлезінгер, що стала однією з перших жінок, обраних до парламенту[5], а також брати Густав і Фрідріх. Густав Екштейн (1875—1916), соціал-демократ і соратник Карла Каутського, лідера Соціалістичної партії. Інший брат, Фрідріх, фігурує (анонімно) у «Цивілізації Фрейда» через його участь в експериментах вченого[6].

Родина Екштайнів товаришувала з родиною Фрейдів, вони разом проводили деякі свята. З 1905 року Емма разом з матір'ю, рано овдовілою сестрою Терезою і братом Густавом займалася сімейним господарством.

Літературна творчість

Емма Екштейн зайнялася публіцистичною діяльністю, і на рубежі століть опублікувала кілька статей під впливом своїх бесід з Фрейдом, у яких вона коментувала питання статевого виховання. В 1899 році в журналі «Die neue Zeit» була опублікована її стаття про сексуальне виховання дітей, в якій підкреслювалася виховна актуальність дитячого уявлення про батьківський статевий акт. У 1908 році вона опублікувала під псевдонімом у журналі «Neues Frauenleben» рецензію про життя псевдогермафродита письменника Карла Баєра.

Сама Емма брала активну участь у віденському жіночому русі, «співпрацюючи з Dokumente der Frauen та Neues Frauenleben».[7]

Після перенесеної в 1910 році гінекологічної операції, виконаної Дорою Телекі, Емма Екштайн відійшла від публіцистики і в цей же час закінчилися її відносини із Зигмундом Фрейдом.

Померла Емма Екштейн від крововиливу в мозок 30 липня 1924 року у Відні.[8]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.