Еміненю

Еміненю (тур. Eminönü) — історичний район Стамбула, на кінець 2010-х входить до складу муніципального району Фатіх. Еміненю розташовується на терені, що в минулому знаходився всередині стін Константинополя. На території Еміненю розташовано багато визначних пам'яток Стамбула, включаючи південний край Галатського мосту, Блакитну мечеть, палац Топкапи, собор Ая-Софія. З півночі Еміненю омивається затокою Золотий Ріг, зі сходу — протокою Босфор, який прямує до Мармурового моря, яке є межею з півдня. Фактично, Еміненю є півостровом. Еміненю був частиною району Фатіх до 1928 року, і знову передано до його складу з 2009 року. Еміненю охоплює приблизно територію, на якій було побудовано стародавній Візантій.

Еміненю
Загальна інформація
41°01′02″ пн. ш. 28°58′16″ сх. д.
Країна  Туреччина
Адмінодиниця Фатіх
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap
Карта
Еміненю
Еміненю (Туреччина)
 Еміненю у Вікісховищі

Назва Еміненю підкреслює його роль в історії. В перекладі з турецької, це означає «перед правосуддям» . Emin означає правосуддя, önüперед. Назва, ймовірно, прийшла з османського судочинства і митниці в порту; Емін зазвичай був митним співробітником в Османській імперії.

Через вигідне стратегічна положення затоки Золотий Ріг, яке було природним портом, півострів, а зокрема, берег Еміненю, почали освоювати ще в стародавні часи. Тут був заснований Константинополь. Еміненю відігравав важливу роль за часів володіння Константинополя венеціанцями, які для власних потреб розвивали набережну і будували порти. За часів Османської імперії, Еміненю був важливим промисловим і торговим районом з палацом Топкапи в центрі.

За часів індустріальної ери, місце також змінилося. У пізній період Османської імперії був перебудований Галатский міст. З появою електрики та залізничного сполучення, Вокзал Сіркеджі став грати велике значення — тут був фактично розташований Стамбульський термінал Східного експреса. З розвитком вокзалу почали з'являтися інші великі споруди — на початку XX століття були побудовані Стамбульське головне поштове відділення, а також деякі великі офісні будівлі, наприклад, Istanbul 4th Vakıf Han в якому зараз розташовується готель. У ранні роки Турецької республіки відбувається активний розвиток і оновлення району. Територію перед Нової мечеттю розчистили і відкрили велику площу, був відреставрований Єгипетський базар, територію уздовж затоки звільнили від риб'ячого ринку і побудували дорогу до мосту Ататюрка. У 1928 році Еміненю вирішили виділити в окрему територію, і вивели зі складу району Фатіх. В 1950-х роках влада міста побудували вздовж узбережжя Мармурового моря вулицю Кеннеді, що з'єднала Еміньоню з аеропортом Ататюрк.

Туристичні пам'ятки

У Еміньоню розташовуються багато відомих історичних пам'яток Стамбула. Зокрема, площа Султанахмет з розташованими на ній пам'ятниками архітектури була включена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1985 році.[1]

Музеї
Мечеті
Історичні ринки

Примітки

  1. UNESCO. Historic Areas of Istanbul, World Heritage list (англ.). whc.unesco.org. Процитовано 23 березня 2015.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.