Ендрю Яо

Ендрю Цічжи Яо (кит.: 姚期智; піньїнь: Yáo Qīzhì; 24 грудня 1946) — видатний вчений у галузі інформатики і теорії алгоритмів. Яо використав мінімаксну теорему, щоб довести те, що зараз відомо як принцип Яо.

Ендрю Яо
Народився 24 грудня 1946(1946-12-24)[1] (75 років)
Шанхай, Республіка Китай[1]
Країна  КНР
 США
Діяльність інформатик, викладач університету
Alma mater Гарвардський університет, Національний університет Тайваню і Іллінойський університет в Урбана-Шампейн
Галузь Комп'ютерні науки і інформатика[1]
Заклад Принстонський університет, Університет Каліфорнії (Берклі), Стенфордський університет, Університет Цінхуа і Каліфорнійський університет у Сан-Дієго
Науковий керівник Chung Laung Liud
Аспіранти, докторанти Joan Feigenbaumd[2], Timothy Paul Barberd[2], Robert Lewis (Scot) Drysdale, IIId[2], Yaoyun Shid[2], Weizhen Maod[2], Hing-Fung Tingd[2], Shengyu Zhangd[2], Pinyan Lud[2], Hongxu Caid[2], Kenneth L. Clarksond[2], Youming Qiaod[2] і Oren Patashnikd[2]
Членство Національна академія наук США, Американська академія мистецтв і наук, Академія Сінікаd, Association for Computing Machinery, Academic Division of Information Technical Sciences of the Chinese Academy of Sciencesd і Національна академія наук США
У шлюбі з Frances Yaod
Нагороди

Грант Ґуґґенгайма (1991)

премія Тюрінга (2000)

премія Кнута (1996)

IACR Fellowd (2010)

Дійсний член ACMd (1995)

honorary doctor of the Chinese University of Hong Kongd

doctor honoris causa of the University of Waterlood (2009)

honorary doctor of the Hong Kong Polytechnic Universityd

George Pólya Prized

Премія Кіото в галузі передових технологійd (2021)

Особ. сторінка itcs.tsinghua.edu.cn/yao/

 Ендрю Яо у Вікісховищі

Біографія

Яо народилася в Шанхаї, Китай. Він отримав вищу освіту з фізики в Національному університеті Тайваню, та захистив кандидатську дисертацію з фізики в Гарвардському університеті в 1972 році, а потім другу кандидатську в області комп'ютерних наук в Іллінойському університеті в Урбана-Шампейн.

У 1996 році він був удостоєний премії Кнута. Він отримав премію Тюрінга, найпрестижнішу нагороду в галузі комп'ютерних наук, в 2000 році, «на знак визнання його фундаментального внеску у теорію обчислень, в тому числі у заснованому на понятті складності обчислень теорії генератора псевдовипадкових чисел, криптографії, і комунікаційної складності».

З 1982 по 1986 роки він був професором у Стенфордському університеті. З 1986 по 2004 роки він був професором інженерії та прикладних наук у Принстонському університеті, де він продовжував працювати над дослідженням алгоритмів і теорією складності обчислення. У 2004 році він став професором Центру перспективних досліджень Університету Цінхуа (CASTU) та директором Інституту теоретичної інформатики (ІТКМ) Університету Цінхуа в Пекіні. Зараз він є почесним професором з особливих доручень у Китайському університеті Гонконгу.

Він є членом американської Національної академії наук, член Американської академії мистецтв і наук, співробітником Американської асоціації сприяння розвитку науки, членом Асоціації обчислювальної техніки, а також іноземним членом Китайської академії наук. Його дружина, Френсіс Яо, також відомий учений у галузі комп'ютерних наук.

  1. https://www.computerhope.com/people/andrew_chi-chih_yao.htm
  2. Математична генеалогія — 1997.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.