Ерік Кемпбелл

Ерік Кемпбелл (англ. Eric Campbell; 26 квітня 1879 20 грудня 1917) — британський актор-комік, який став відомий завдяки участі в короткометражних фільмах Чарлі Чапліна.

Ерік Кемпбелл
англ. Eric Campbell
Народився 26 квітня 1880(1880-04-26)[1][2]
Sale, Traffordd, Великий Манчестер, Англія, Сполучене Королівство
Помер 20 грудня 1917(1917-12-20)[1][2] (37 років)
Лос-Анджелес, Каліфорнія, США[3]
·дорожньо-транспортна пригода
Поховання цвинтар Ангелус-Роуздейлd
Країна  Сполучене Королівство
Діяльність актор театру, кіноактор
Роки активності з 1916
IMDb ID 0132444

Біографія

Альфред Ерік Кемпбелл (англ. Alfred Eric Campbell) народився 26 квітня 1879 (за іншими джерелами — 1878 або 1880) в містечку Данун графства Стратклайд в Шотландії. З дитинства почав виступати на сцені. У 1901 році одружився з актрисою мюзик-холу Фанні Гертруд Роботем (Fanny Gertrude Robotham), дещо пізніше був прийнятий на роботу в знамениту театральну антрепризу Фреда Карно, в якій в цей же період працювали Чаплін і Альберт Остін. У 1914 році Кемпбелл приїхав з гастролями трупи Карно в США. Під час виступів в Нью-Йорку Кемпбелла зауважив бродвейський продюсер Чарлз Фроман (Charles Frohman), який запропонував Кемпбеллу договір, і актор більше двох років грав у театральних постановках.

У березні 1916 Чаплін, який до цього часу встиг стати найвизначнішим голлівудським комедійним кіноактором, запросив Кемпбелла в свою постійну групу. Кемпбелл якнайкраще відповідав амплуа Гіганта — постійного противника героя Чапліна. Кемпбелл був високим (вище 185 см), великим (понад 110 кг) і міг виглядати досить страхітливо. Постійним елементом його образу у фільмах Чапліна стали густі загнуті догори брови, часто він грав також з довгою накладної бородою. Першою роботою Кемпбелла в кіно стала роль у фільмі «Контролер універмагу» (1916), надалі він з'являвся майже у всіх фільмах, які Чаплін робив за контрактом з компанією «Mutual».

За короткий термін Кемпбелл зумів завоювати величезну популярність у глядачів. Чаплін також надзвичайно його цінував, вони прекрасно доповнювали один одного на екрані, а в житті тісно дружили. До літа 1917 акторське майбутнє Кемпбелла виглядало зовсім забезпеченим — його запросила зніматися в черговий фільм Мері Пікфорд. Однак якраз в цей момент у житті Кемпбелла настала смуга фатального невезіння. 9 липня 1917 під час обіду в ресторані від серцевого нападу раптово померла його дружина. На наступний день його 16-річна дочка Уна, яка вийшла, щоб купити траурну сукню, серйозно постраждала в автомобільній аварії.

Уже 17 вересня Кемпбелл, нічого не повідомивши знаходиться на реабілітації дочки, одружується з акторкою вар'єте Перл Гилман (Pearl Gilman), з якою познайомився всього лише за п'ять днів до цього на вечірці. Але сімейне життя у них не склалося, і вже через два місяці Гилман подала на розлучення. А ще через місяць, 20 грудня 1917 року, Ерік Кемпбелл, сидячи за кермом автомобіля в стані сильного алкогольного сп'яніння, не впорався з керуванням і загинув в автокатастрофі. Його автомобіль був так спотворив при лобовому зіткненні, що тіло масивного актора не могли витягти з уламків протягом п'яти годин.

Нещастя не залишили актора і після смерті — після кремації урна з його прахом була затребувана і залишалася непохованих до 1952 року, коли один із службовців крематорію не сплатив похорони. Однак при цьому не було відзначено точне місце поховання і зараз могили Кемпбелла практично не існує.

Смерть Кемпбелла важко подіяла на Чапліна. Наступні його короткометражні фільми зняті в помітно інший інтонації, з них майже зник комічний гротеск, який так вдало привносив Кемпбелл. Зняті для «Mutual» за участю Еріка Кемпбелла короткометражні комедії по праву вважаються вершиною режисерської творчості Чапліна в 1910-х роках.

Фільмографія

Цікаві факти

У 1996 році був знятий присвячений життю творчості Еріка Кемпбелла документальний фільм «Голіаф Чапліна» (Chaplin's Goliath). У тому ж 1996 році на батьківщині Кемпбелла в Данун була встановлена меморіальна дошка на згадку про нього.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.