Ер-Райян (муніципалітет)

Баладіят Ер-Райян (араб. الريان, англ. Al Rayyan) адміністративна одиниця у складі Катару. Адміністративний центр — місто Ер-Райян. На території найбільшого за площею, 5 814 км², баладіяту проживає 468,7 тис. катарців.

баладіят Ер-Райян

الريان

Районний центр Ер-Райян
Країна Катар
Населення
 - повне 468 695
Площа
 - повна 5 814 км²
Висота
 - максимальна 53 м
 - мінімальна 53 м
Дата заснування 1972
Вебсайт mme.gov.qa/cui/index.dox?id=607&siteID=2
Код ISO 3166-2 QA-RA
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Ер-Райян

Розташування

Баладіят Ар-Раян займає майже половину території Катару, розкинувшись від узбережжя Перської затоки до околиць столиці країни і межує:

Історія

Найбільша, південна й східна місцина Катару була малорозвинутою. Незначна кількість її мешканців жила вздовж узбережжя і займалася рибальством та видобутком перлів.

У середині ХХ століття сановники Катару поставили за мету впорядкувати свої уділи адміністративно, тоді вони створили на базі історичних центрів держави кілька адміністративних одиниць і закріпили це в законі № 11 від 1963 року. Пізніше, в 1972 році, Шейх Мохаммед бін Джабер Аль Тані підписав законопроект № 19, яким розмежував кілька баладіятів, серед яких, зокрема, Ар-Раян.

Населення і поселення

Від часів свого заснування цей слаборозвинутий баладіят не був важливим, лише з початку ХХІ століття Ар-Раян почав динамічно розвиватися, від 30 000 катарців у 1980-х роках до 468 695 жителів у 2010 році. Більшість його мешканців — катарці, але й чимало емігрантів, які працюють у столиці країни й на нафтогазових промислах.

Загалом баладіят Ар-Раян розділений на три історичні зони (які відповідають попереднім територіальним одиницям) з відповідними населеними пунктами[1]:

  • Ар-Раян зона (колишній баладіят Er Rayyan);
  • Каріян ель Батна (колишній баладіят Cariyan el Batna);
  • Ель Кумаліє (колишній баладіят El Cumaliye);

Економіка

Баладіят Ар-Раян як віддалений від столиці країни приречений був стати малорозвинутою територією, що й тривало багато століть до того. Але відкриття величезного родовища нафти у його надрах, спричинило до економічного зростання Катару. Тоді ж на території баладіяту Ар-Раян почали розвивати нафтогазовий промисел, зокрема видобуваннянафти — і регіон почав розвиватися прискореними темпами[2]. Постало питання будівництва промислових, оброблювальних та житлових об'єктів й інфраструктури. Саме надходження від нафтогазовидубувного комплексу становлять основну частину в бюджеті баладіяту.

Новим стимулом для розвитку місцевості планується реалізація проекту проведення чемпіонату світу з футболу 2022 року. Урядовці планують до того часу налагодити як спортивний, так і культурний відпочинок гостей і жителів баладіяту. Стадіон і відомі історичні пам'ятки та пляжі — стануть візитівкою баладіяту Ар-Раян.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.