Жаклін Одрі

Жаклі́н Одрі́ (нар. 25 вересня 1908, Оранж, Воклюз пом. 22 червня 1977) — французька режисерка, почала знімати фільми у післявоєнній Франції, спеціалізувалась на літературних екранізаціях. Стала першою жінкою-режисером у післявоєнній Франції, стрічки якої мали комерційний успіх.

Жаклін Одрі
фр. Jacqueline Audry
Дата народження 25 вересня 1908(1908-09-25)[1][2][…]
Місце народження Оранж
Дата смерті 19 червня 1977(1977-06-19)[3][4][5] (68 років)
Місце смерті Пуассі
Громадянство  Франція
Професія кінорежисерка
IMDb ID 0041642

Біографія

Починає працювати в кіно як асистент режисера (Жан Делануа, Георг Вільгельм Пабст, Макс Офюльс). У 1943-му знімає свій перший власний фільм.

Закінчення Другої світової війни та визволення Франції відкрили значно більше можливостей для жінок, але ставлення до них у кіно залишалося упередженим. Перший визначний фільм Жаклін Одрі Les Malheurs de Sophie («Біди Софі», 1946 за однойменним романом Comtesse de Segur — було заборонено за його «політичну недоречність» (за сцени бунту).

У 40-х та 50-х знімає три стрічки за романами видатної французької письменниці Колетт: «Жіжі», «Мінне», «Міцу», з актрисою Даніель Делорм.

1951р — Одрі знімає «Олівію» (за автобіографічним романом Дороті Буссі), фільм, який було названо «новим етапом у зображенні лесбійок в кіно» («landmark of lesbian representation»)[6]. Через суперечливий зміст фільм було заборонено у Англії та Америці.

Помирає Одрі в Пуассі, Франція, в автокатастрофі (22 червня 1977 р.)

Художній стиль

Традиційний кінематографічний стиль Одрі суперечив тодішнім тенденціям Французької нової хвилі. Всі її фільми, однак, мали феміністський нахил. У багатьох з них у головній ролі виступав жіночий персонаж, який має радикальний погляд на жіночу сексуальність та статеві взаємовідносини.

Взагалі, за свою тридцятирічну режисерську кар'єру (19441972) Одрі знімає 18 повнометражних фільмів. Її перші фільми — першокласні приклади «традиційної французької якості». Перевагу вона віддавала сценаріям-адаптаціям класичної французької літератури. Найбільшою відмінністю, що відрізняла Одрі від її сучасників, була спрямованість на зображення головної жіночої ролі, у той час як інші віддавали перевагу традиційним персонажам-чоловікам. Найвидатніший її фільм «Олівія», зображує складний світ лесбійських взаємовідносин.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.