Жовтюх торфовищний

Жовтюх торфовищний, жовтянка торф'яникова або торф'яна (Colias palaeno) — вид метеликів родини біланових (Pieridae). Один з 70 видів роду Colias. У фауні України представлений підвидом С. р. europome. Занесена до I категорії Червоної книги України.

?
Жовтюх торфовищний

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Надродина: Papilionoidea
Родина: Біланові (Pieridae)
Рід: Жовтюх (Colias)
Вид: Жовтюх торфовищний
Colias palaeno
(Linnaeus, 1758)
Посилання
Вікісховище: Colias palaeno
Віківиди: Colias palaeno
EOL: 171376
ITIS: 188532
NCBI: 78620

Поширення

Жовтянка торф'яникова поширена в зоні мішаних лісів (Полісся). Ареал охоплює лісову і тундрову зони Євразії, Північної Америки.

Заселяє торф'яні багнища із заростями буяхів.

Чисельність незначна (поодинокі особини).

Опис

Дає одну генерацію на рік. Зустрічається з поч. червня до поч. серпня. Самка відкладає до 600 яєць — по одному на поверхню листків кормової рослини (буяхи), розвиток яйця триває приблизно 7 діб. Гусениця розвивається з кінця серпня і зимує; у травні перетворюється на лялечку (фаза триває 1–3 тижні).

Стан і охорона

Основною причиною зміни чисельності є руйнування біотопів внаслідок меліоративних робіт і добування торфу. Заходи охорони стосовно жовтянки торф'яникової і розмноження у неволі не здійснювалися. Слід виявити популяції на Поліссі та створити ентомологічні заказники з забороною господарської діяльності на їхній території. Рекомендується зберігати у природному стані торфовища (в першу чергу, верхові).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.