Жінки в інженерії

Жінки часто недостатньо представлені в академічній та професійній галузях інженерії, однак багато жінок вносили свій внесок у різні галузі техніки. Створено низку організацій та програм для розуміння та подолання цієї традиції гендерної нерівності. Гендерні стереотипи, невелика кількість студенток-інженерок та інженерна культура є чинниками, що сприяють сучасній ситуації, коли чоловіки переважають у галузі техніки.

Фактори, що сприяють зменшенню участі жінок

Гендерні стереотипи

Стереотипна загроза може сприяти недостатньому представництву жінок в техніці. Оскільки інженерія — традиційна сфера, в якій переважають чоловіки, жінки можуть бути менш впевненими у своїх здібностях, навіть виконуючи однакові результати. У молодому віці дівчата не виявляють того самого рівня інтересу до техніки, як хлопчики, можливо, частково через гендерні стереотипи . Існують також значні докази присутності неявного упередження щодо жінок-інженерів через переконання, що чоловіки математично вищі та краще підходять для інженерних робіт. Тест на неявну асоціацію (IAT) показує, що люди підсвідомо пов'язують чоловіків з наукою, а жінок — з мистецтвом, згідно з результатами понад півмільйона людей у всьому світі між 1998 і 2010 роками. Цей несвідомий стереотип також негативно впливає на результати діяльності жінок . Жінки, які наполягають, здатні долати ці труднощі, дозволяючи їм знаходити повноцінний та корисний досвід в інженерній професії.

Завдяки цьому гендерному упередженню вибір жінок при вступі до інженерної галузі в коледжі також сильно корелює з передісторією та впливом їх на математичні та інші природничі курси протягом середньої школи. Більшість жінок, які вирішили навчатись інженерії, вважають себе кращими на таких курсах, і, як наслідок, вважають, що вони здатні навчатися в галузі, де переважають чоловіки.

Самоефективність жінок також сприяє гендерному стереотипу, який відіграє роль у недостатній представленості жінок у техніці. Здатність жінок думати, що вони можуть бути успішними та успішно працювати, співвідноситься з вибором, який вони роблять, обираючи кар'єру в коледжі. Жінки, які демонструють високий рівень самоефективності, частіше обирають навчання в галузі техніки. Самоефективність також співвідноситься з гендерними ролями, оскільки чоловіки часто виявляють вищу самоефективність, ніж жінки, що також може бути причиною того, що при виборі спеціальності більшість жінок вирішують не вибирати спеціальність інженера.

Нижчі показники студенток у програмах інженерних наук За останні кілька років 40 % жінок залишили машинобудування. До цього призводить багато факторів, таких як судження про перехід у складну спеціальність, таку як інженерна справа, або робота у складних робочих умовах. За даними Товариства жінок-інженерів [14] кожна четверта жінка залишає поле після певного віку.

Жінки недостатньо представлені в програмах інженерної освіти, як і серед робочої сили (див. Статистику). Рівень прийому та випуску жінок на інженерні програми після закінчення середньої школи є дуже важливими факторами, що визначають, скільки жінок стане інженером. Оскільки ступінь бакалавра визнана «останньою точкою стандартного вступу в наукові галузі», недостатнє представництво жінок у програмах бакалаврату безпосередньо сприяє недостатньому представництву в наукових галузях. Крім того, у Сполучених Штатах жінки, які здобули наукові ступені в галузі науки, техніки та техніки, рідше, ніж їхні чоловіки, отримують роботу в цих галузях.

Ця невідповідність ступеню варіюється в залежності від інженерних дисциплін. Жінки, як правило, більше цікавляться інженерними дисциплінами, що мають суспільний та гуманний розвиток, такими як сільське господарство та екологічна інженерія . Тому вони добре представлені в програмах екологічних та біомедичних інженерів, отримуючи 40-50 % присвоєних ступенів в США (2017–18), і набагато рідше отримують ступені в таких галузях, як механічна, електротехнічна та комп'ютерна інженерія.

Дослідження Harvard Business Review обговорило причини того, чому рівень жінок у галузі техніки все ще залишається низьким. Дослідження виявило, що рівень студенток у інженерних програмах постійний через аспекти співпраці на місцях. Результати дослідження головним чином визначили, як по-різному ставляться до жінок у колективних роботах, в яких більше чоловіків, ніж жінок, і як члени чоловічої статі «виключали жінок із справжньої інженерної роботи». Окрім цього, жінки в цьому дослідженні також описали, як професори по-різному ставилися до студенток, «просто тому, що вони були жінками».

Незважаючи на те, що менше жінок вступає до інженерних програм по всій країні, представництво жінок у кар'єрі, що базується на STEM[1], може зрости, коли адміністратори коледжів та університетів працюють над впровадженням програм наставництва та політики щодо професійного життя для жінок. Дослідження показують, що ці показники важко збільшити, оскільки жінки вважаються менш компетентними, ніж чоловіки, виконувати нібито «чоловічі роботи».

Інженерна культура

Іншою можливою причиною меншої участі жінок в інженерних галузях є поширеність цінностей, пов'язаних з чоловічою гендерною роллю в культурі на робочому місці. Наприклад, деяким інженерним жінкам було важко повернутися до робочої сили після періоду відсутності. Оскільки чоловіки рідше беруть відпустку для створення сім'ї, це непропорційно впливає на жінок.

Чоловіки також пов'язані з тим, що займають керівні ролі на робочому місці. Займаючи владну позицію над жінками, вони можуть створити для них незручне середовище. Наприклад, жінки можуть отримувати нижчу зарплату, більше обов'язків або меншу оцінку порівняно з чоловіками. Однак жінки можуть мати більше потенціалу стати хорошими лідерами: дослідження показали, що жінки мають більше ключових лідерських навичок, наприклад, здатність мотивувати співробітників, будувати стосунки та проявляти ініціативу.

Спілкування також сприяє розбіжності між чоловіками та жінками на робочому місці. Кажуть, що спілкування між чоловіками та чоловіками є більш прямим, але коли чоловік пояснює жінці якесь завдання, вони, як правило, розмовляють або «німіють». Це походить від стереотипу, що чоловіки більш кваліфіковані, ніж жінки, і можуть змусити чоловіків ставитись до жінок як до неповносправних, а не до рівних.

Частина домінування чоловіків в технічній галузі пояснюється їх сприйняттям до самої техніки. Дослідження 1964 року показало, що і жінки, і чоловіки вважали, що техніка має чоловічий характер.

За останні кілька десятиліть представництво жінок серед робочої сили у сферах STEM, зокрема в техніці, значно покращилось. У 1960 р. Жінки становили близько 1 % усіх інженерів, а до 2000 р. Жінки складали 11 % усіх інженерів.

Чимало коледжів та університетів по всьому світу намагаються зменшити гендерний розрив між чоловіками та жінками в галузі машинобудування, залучаючи до своїх програм більше жінок. Їх стратегії включають збільшення впливу жінок на навчальні курси під час середньої школи, впровадження ідеї позитивізму, що стосується статі, з інженерної культури, а також створення більш дружнього для жінок середовища всередині та поза класом. Ці стратегії допомогли установам заохотити більше жінок вступати до інженерних програм, а також інших спеціальностей, заснованих на STEM . Для університетів заохочувати жінок вступати до аспірантури, установи повинні наголосити на важливості вербування жінок, наголосити на важливості STEM-освіти на рівні бакалаврату, запропонувати фінансову допомогу та розробити більш ефективні методи набору жінок до своїх програм.

Інженерна культура — це в основному спільні припущення, цінності та переконання, які визначають, як поводитися, розробляти програмне забезпечення, вирішувати проблеми, мати справу з клієнтами та працювати в команді. Цінності сильно впливають на те, як люди в компанії діють і виконують свою роботу.[2]

Українки святкують Міжнародний день жінок в інженерії

23 червня у світі відзначається Міжнародний день жінок в інженерії. Свято вперше відзначило Товариство жінок-інженерів (WES) Великої Британії у 2014 році, а у 2016 році отримало підтримку ЮНЕСКО.

Святкування цього дня підкреслює видимість жінок в інженерії та спрямоване на подолання гендерного розриву в інженерному секторі. Дані дослідження «Жінки та чоловіки в енергетичному секторі України» говорять, що частка жінок серед усіх зайнятих в енергетичному секторі країни становить 23–27 %. Також дівчата загалом утричі менше, ніж хлопці, орієнтовані на опанування професії «інженер». USAID Проєкт енергетичної безпеки разом з Дівчата STEM та Науковим містечком “Нова енергія” проводять святкування Міжнародного деня жінок в інженерії в Україні.

В Україні питання видимості та місця жінки в енергетиці та інженерії неодноразово транслюється представницями цієї сфери. На круглому столі “Жінки в енергетиці-2020” було зазначено, що у НКРЕКП 55% керівних посад обіймають жінки.

Попри це у сфері досі виникають перепони для кар’єрного зростання жінок. Це стосується і оплати праці. За даними Держкомстату, у четвертому кварталі 2019 року заробітна плата жінок становила 78,1% від зарплати чоловіків, енергетичний сектор не став винятком.[3]

Список літератури

https://www.prostir.ua/?news=ukrajinky-vidsvyatkuyut-mizhnarodnyj-den-zhinok-v-inzheneriji

https://imzo.gov.ua/stem-osvita/

https://en.wikipedia.org/wiki/Women_in_engineering

  1. STEM — наука, технології, інженерія, математика. Цим терміном традиційно окреслюють підхід до освітнього процесу, відповідно до якого основою набуття знань є проста та доступна візуалізація наукових явищ, що дає змогу легко охопити і здобути знання на основі практики та глибокого розуміння процесів.
  2. STEM-освіта. Інститут модернізації змісту освіти (укр.). 14 квітня 2016. Процитовано 29 квітня 2021.
  3. Українки відсвяткують Міжнародний день жінок в інженерії | Громадський Простір. www.prostir.ua (укр.). Процитовано 29 квітня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.