Забрус

Зáбрус або медянá печáтка — продукт бджільництва, що лишається від зрізування кришечок запечатаних стільників; верхня частина воскової чашечки (чарупки[1]).

Медяні стільники, запечатані забрусом

Як робиться забрус

Бджоли запечатують чашечки стільників, вщерть заповнені медом. Для запечатування стільників бджоли використовують особливу речовину, до якої входять секрет воскових та слинних залоз бджіл, прополіс і квітковий пилок. Перед тим як викачувати мед воскові кришечки зрізують. При зрізуванні кришечок зрізується і верхня частина чарупки, вщерть заповнена медом, і значна частина цього меду разом з кришечками входить до забрусу.

Лікувальні властивості

Забрус має високі лікувальні властивості. Вчені дослідили, що в меді забрусу ферменту лізоциму в 4 рази більше, ніж у звичайному меді і в 2 рази більше, ніж у щільниковому, або, що теж саме — стільниковому. У забрусі містяться речовини, які затримують ріст багатьох видів хвороботворних організмів, мають антибіотичну дію. Він покращує обмін речовин в організмі, позитивно діє на кровотворення, підвищує імунітет, не викликає звикання збудника хвороби до себе й цим відрізняється від медикаментів.

Як лікуватися забрусом

Лікування і просте, і смачне, і не має побічних ефектів: 1-2 чайних ложки забрусу жувати 15 хвилин щогодини протягом 4-6 годин, а потім по 3-4 рази на день. Нежить, запалення слизової оболонки носа та горла, стоматити, трахеїти, бронхіти, пневмонія, ангіна при правильному використанні забрусу лікуються вдвічі-втричі швидше, ніж при звичайному медикаментозному лікуванні.

Примітки

  1. Чарупка // Словарь української мови : у 4 т. / за ред. Бориса Грінченка. К. : Кіевская старина, 1907—1909.«Ячейка въ пчелиномъ сотѣ. Рк. Левиц
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.