Загальноосвітня школа №25 (Кам'янське)

Середня загальноосвітня школа № 25 міста Кам'янського — комунальний заклад Кам'янської міської ради, загальноосвітня школа І—ІІІ ступенів.

Середня загальноосвітня школа № 25 м. Кам`янського
Тип Середня загальноосвітня школа
Країна  Україна
Девіз «Від алмазу творчості до діаманту успіху»
Засновано 1993
Директор Бесєдiна Iрина Євгенівна
Учителі 53
Учні 679
Адреса Україна, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, Дніпровський район, вул. Воїнів-Афганців, 10
Сайт school25.ucoz.co.uk
Мова українська

Історія

Середня загальноосвітня школа № 25 - це перша школа, яка була побудована за часів незалежності України у Дніпродзержинську і була відкрита у 1993 році. Розрахована на одночасне навчання понад 1000 учнів. Має незвичайну форму споруди і складається з чотирьох об'єднаних між собою корпусів. Архітектурний ансамбль будівлі формує затишний внутрішній дворик з широким, обрамленим клумбами, майданчиком для урочистостей.

Незвичайна форма споруди обумовлена тим, що спочатку навчальний заклад задумувався як школа мистецтв та ужиткових ремесел. Крім звичайних шкільних предметів, в школі мистецтв викладалися драматичне мистецтво, літературна освіта, риторика, історія науки та культури. Однак під час економічної кризи 1995—1996 років школа перейшла в статус звичайного загальноосвітнього закладу[1].

Директори школи:

  • Курниш Раїса Федорівна 1993—1996
  • Микитась Іван Федорович 1996—2003
  • Коваленко Тетяна Олександрівна 2009—2011
  • Онищенко Тетяна Яківна 2003—2009; 2011—2016
  • Яковенко Тетяна Василівна 2016—2018
  • Бесєдiна Iрина Євгеніївна 2019

Школа сьогодні

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Міський етап-2018. Команда школи сплавляється на катамарані

З 1 класу працюють класи за програмою «Інтелект України»

Дипломи і нагороди

  • Срібна медаль і почесний диплом 3-ї міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти — 2012»
  • Почесний диплом 4-ї міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти — 2013»
  • Почесний диплом 5-ї міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти — 2014»
  • Переможець Всеукраїнського конкурсу «Школа XXI століття» в номінації «Кола громадянського становлення» (2014)
  • Переможець конкурсу інноваційних розробок і досягнень установ і закладів освіти Дніпропетровської області у рамках виставки-презентації «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини — 2015» у номінації «Створення інноваційного освітнього простору навчального закладу» (2015)

Музей Олеся Гончара

Літературний музей Олеся Гончара відкритий в школі 19 жовтня 2007 року за ініціативи адміністрації, учнівського та батьківського колективів. Керівник шкільного музею — Маляренко С. О.

Літературно-меморіальний музей присвячений життю та діяльності видатного письменника, літературного критика, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара. Експозиція складається з тематичних розділів «Дитинство», «Харківський період», «Велика Вітчизняна війна», «Дніпропетровщина в долі Олеся Гончара», «Собор», «О. Гончар — депутат Верховної Ради, голова Спілки письменників України», «Олесь Гончар — людина», «Бібліотека музею», «Історія створення музею Олеся Гончара», «Літературна Дніпропетровщина».

У створенні музею велику допомогу надала дружина письменника Валентина Гончар, його сестра Олександра Сова, племінниця О. Гончара Віра Сесь, онука Леся Гончар, які передали музею унікальні експонати: особисті речі, рукописи, фотоматеріали. Відновлено епізоди роботи митця над романом «Собор», пов'язані з відвідинами ним Дніпровського металургійного комбінату. Встановлено тісний зв'язок з літературно-меморіальним музеєм-садибою Олеся Гончара, обласним архівом, Національного гірничого університету[1].

У музеї проходять урочисті посвяти в «Барвінчата», прийом до дитячої громадської організації «Козаченьки», зустрічі з цікавими людьми, перші уроки першокласників та останні уроки одинадцятикласників, виставки учнівських робіт, присвячених творчості видатного земляка, тематичні тижні, семінари, учнівські конференції, захист творчих робіт наукового товариства «Творча феєрія»[2].

Євроклуб «Планета»

Зустріч директора СЗШ № 25 Онищенко Т. Я. (ліворуч) з Радником посольства Словацької Республіки в Україні Романом Жатко

15 грудня 2010 року в 25-й школі відкрився європейський клуб «Планета». Шкільний євроклуб — це форма співпраці вчителів і учнів, спрямована на поглиблення знань школярів про Європу, європейську інтеграцію, історію, географію, культуру, мистецтво, науку європейських країн, залучення до участі в європейських ініціативах та виховання лідерських якостей у молоді. У 2011 році євроклуб «Планета» став одним з двадцяти восьми членів спілки євроклубів Дніпродзержинська. На Днях Європи школа представляє Словаччину. Євроклуб регулярно займає призові місця на міських заходах співпраця в рамках Мережі Євроклубів[3][4].

30 січня 2017 року школа приймала учасників Вікімарафону 2017[5].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.