Зайцегуб п'янкий

Зайцегуб п'янкий (Lagochílus inébrians) — напівчагарник, що росте в Середній Азії; вид роду Зайцегуб родини Глухокропивові (Lamiaceae).

Зайцегуб п'янкий
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Глухокропивові (Lamiaceae)
Рід: Зайцегуб (Lagochilus)
Вид: Зайцегуб п'янкий (Lagochilus inebrians)
Біноміальна назва
Lagochilus inebrians
Вікісховище: Lagochilus inebrians

В англомовних країнах рослину називають Intoxicanting mint — п'янка м'ята, або Turkestan mint — м'ята туркестанська.

Зайцегуб п'янкий — ендемік Середньої Азії. Поширений в Самаркандській і Бухарській областях Узбекистану. Зустрічається в деяких районах Туркменії і Таджикистану. Росте на передгірних рівнинах і низьких передгір'ях на галечниках, виносах пересохлих ариків і по щебенистих схилах, в сухих полинно-злакових і полинно-різнотравних степах. Як бур'ян — по берегах каналів і ариків.

У народній медицині Середньої Азії зайцегуб п'янкий використовували як кровоспинний засіб. Гемостатична (кровоспинна) дія препаратів зайцегуба обумовлена вітаміном К і дубильними речовинами. Рослину було внесено в восьме видання Державної фармакопеї СРСР.

В якості лікарської сировини використовують квітки і листя зайцегуба (Flores et folia Lagochili), зібрані в період цвітіння.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.