Заможненська школа

Заможненський ДНЗ "Сонечко" — дошкільний навчальний заклад с. Заможного Житомирського району, Житомирської області.

Заможненський ДНЗ "Сонечко"
Тип дошкільний навчальний заклад зі скороченим терміном перебування
Країна  Україна
Розташування Заможне
геокоординати не задано:
Девіз Право на освіту! Право на тактовність! Право на увагу!
Засновано 1 вересня 1913
Директор Вонсович Валентина Казимирівна
Учні 8
Мова навчання українська
Адреса вулиця Шевченка, 3, с. Заможне, Житомирський район, Житомирська область

Історія

Заможненська школа свій початок бере від однокласного сільського училища Міністерства народної просвіти с.Шиєцької Буди, яке було відкрито поміщиком 1 вересня 1913 р. До того часу в Шиєцькій Буді діяла 1-класна церковна школа, яка була відкрита у 1898 р. У 1914 р. однокласне училище було реорганізовано у двокласне. Першими вчителями в селі були Феофан Антонович Кухто, Ганна Миколаївна Цветкова, Олександр Стефанович Омельчук. Закон Божий читав священик Лук’ян Яницький.

Шиєцькобудянська школа не припиняла свого існування і в роки революційно-військового лихоліття 1917-1920 рр. Більше того, в ті часи в селі деякий час діяло навіть три школи. З відродженням українського та польського національних рухів в Шиєцькій Буді у 1918 р. в приміщення училища (російська школа, завідувала Констанція Бутвилло) була відкрита і польська школа. В цей же час в окремій хаті, в центрі села було відкрито і українську школу. З 1920 р. в селі діяло дві школи: українська та польська. Вчителювали в цих школах Мелетій Голубєв, Павло Гурський, Антоніна Данилевська, Фелікса Моравська. У 1920 році в школі навчалося 40 дітей і вона мала близько 2 га землі.

У 1935 р., після ліквідації польського національного району ім.Мархлевського, до складу якого входила і Шиєцька Буда, польську школу було ліквідовано. Директором української школи став Симон Е.Г. Шиєцькобудянська школа діяла і в роки німецької окупації 1941-1943 років. Це була початкова школа, в якій працювало двоє вчителів. Завідувачкою школи була Елеонора Єфимівна Василевська.

У 1949 році школу було реорганізовано в семирічну, першим директором її був Забродський М.І. У 1967 році, після об’єднання сіла Буда та Заможне, школа стала Заможненською, цього ж року її було реорганізовано у восьмирічну. У кінці 1980-х років було проведено реконструкцію приміщення школи. Директорами Заможненської школи були: Симон С.Е., Луб’ягін В.Т., Живагін І.Ф. (відомий житомирський поет, автор прекрасних збірок романтичних віршів), Трубчанінов Г.І., Весельський В.В. В школі навчалися не лише заможнянці, а й діти з ближніх сіл. На початку 2000-х років в школі навчалося 53 учні та працювало 9 вчителів.

У червні 2015 року 34 сесія 6 скликання Житомирської районної ради прийняло рішення про припинення діяльності Заможненської ЗОШ з 21 серпня 2015 року.

В 2016 році на базі колишньої школи було відкрито дошкільний навчальний заклад "Сонечко" Заможненської сільської ради.

Відомі випускники школи

Серед випускників Заможненської школи є відомі та знані люди не лише на Житомирщині, а й в Україні та світі:

Література

  • О.Ляшев Заможненській школі - 100 років // Житомирщина. - 2013. - 16 квітня.

Заможненська школа на сайтах

ІСУО Житомирської області

Житомирської районної ДА

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.