Замок Еггенберг

Палац-замок Еґґенберґ (нім. Schloss Eggenberg) — найбільша аристократична резиденція Штирії. Розташований на околиці Ґраца і занесений (із 2010 року) до переліку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Замок Еггенберг


47°04′26″ пн. ш. 15°23′28″ сх. д.
Тип музей і палац
Статус спадщини частина об'єкта Світової спадщини ЮНЕСКОd і пам'ятка культурної спадщини
Країна  Австрія
Розташування Ґрац
Архітектурний стиль бароко і Рококо
Архітектор Giovanni Pietro de Pomisd
Площа 19,124 га і 66,1418 га
Засновано 1635
Власник Штирія
Сайт museum-joanneum.at/en/palace-and-gardens-schloss-eggenberg
Ідентифікатори й посилання
Замок Еггенберг (Австрія)

 Замок Еггенберг у Вікісховищі

Історія та опис

Маєток звелів звести в 1625 році князь Еґґенберґ, фаворит і найближчий радник імператора Фердинанда II, своєрідний австрійський Рішельє. Його улюблений архітектор — Джованні П'єтро де Поміс, пам'ятаючи про захоплення князя астрологією, спроектував будівлю в дусі гармонії епохи Відродження. До складу палацово-паркового комплексу увійшла й пізньоготична каплиця, побудована раніше предками князя.

Згідно з архітектурним проектом де Поміса, у замку все було покликане нагадувати про плин часу і рух зірок: чотири бічні вежі символізують пори року, 52 кімнати — кількість тижнів у році, 24 службових приміщення — кількість годин у добі. За деякими підрахунками, в резиденції рівно 365 вікон, за кількістю днів у році. Астрономічна іконографія відображена й у фресках центральної Зали планет, в оранжереї і в найстарішій частині саду.

Будівництво замку остаточно завершилося вже після смерті замовника в 1635 році. Основні оздоблювальні роботи велися у 1641—1646 роках. У 1666 році онук князя Еґґенберґа доручив художнику Гансу Вайсенкірхеру створити спеціально для замку 600 мальовничих робіт, які й дотепер прикрашають його стіни. Після смерті останнього нащадка роду Еґґенберґів замок успадкували їхні родичі, Герберштейни; вони володіли резиденцією до 1939 року. У XVIII столітті замок був заново мебльований у стилі рококо.

У 1939 році замок перейшов від Герберштейнів до уряду землі Штирія. Він входить до складу Художнього музею. Частина приміщень використовується для розміщення археологічної експозиції, перлина якої — Штретвегський культовий віз.

Див. також

Посилання

Світова спадщина ЮНЕСКО, об'єкт №931bis-002931 (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.