Замок Кранцбах

Замок Кранцбах (нім. Schloss Kranzbach) — псевдозамок, у теперішній час готель неподалік від замка Ельмау і невеликого населеного пункту Клаїс.

Замок Кранцбах

47°28′21″ пн. ш. 11°12′52″ сх. д.
Статус готель
Статус спадщини Пам'ятка архітектури Баваріїd[1]
Країна  Німеччина
Розташування неподалік від Гарміш-Партенкірхену, Баварія
Архітектурний стиль англійський рух мистецтв і ремесел
Архітектор Детмар Блоу і Фернард Біллерей
Засновано 1915
Будівництво 1913  1915
Сайт Офіційний сайт
Ідентифікатори й посилання
GeoNames 9881873
Замок Кранцбах (Німеччина)

 Замок Кранцбах у Вікісховищі

Кранцбах розташований у гірський долині між Гарміш-Партенкірхеном і Міттенвальдом на висоті 1 030 м біля підніжжя Цугшпітце, найвищої точки альпійського гірського хребта Веттерштайн і Німеччини в цілому.

Історичний огляд

У 1913 році 36-річна англійська аристократка Гоноройбл Мері Ізабель Портман підписала договір про придбання земельної ділянки в околиці Крайс, на якій розпочала зведення замка. Будівництво велось за проектом англійських архітекторів Детмара Блоу і Фернарда Біллерея у стилі англійського руху мистецтв і ремесел. За свій вигляд будівля, що нагадувала замки Шотландії та Ірландії, в народі отримала назву «Англійський замок».

Попри Першу світову війну роботи тривали до 1915 року. Але Мері Портман туди уже не повернулась. Будівля тривалий час пустувала.

У 1931 році спадкоємці Мері Портман здали замок в оренду Дортмундській євангелічній церкві для організації там відпочинку молоді з Рурського регіону.

На Різдво 1933 року пожежа значно пошкодила будинок, який згодом відремонтували. Під час проведення Зимових Олімпійських ігор 1936 року замок використовувався як готель.

У перші роки Другої світової війни Кранцбах став місцем для програми «Kinderlandverschickung» (табори для евакуйованих дітей). Після війни у замку відпочивали офіцери американської армії.

У 1947 році сюди знову повернулась Дортмундська євангелічна церква.

У 2003 році замок був викуплений і переобладнаний під готель.

Див. також

  1. http://geodaten.bayern.de/denkmal_static_data/externe_denkmalliste/pdf/denkmalliste_merge_180122.pdf
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.