Запорізький гідроенергетичний коледж ЗДІА

Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії (ЗГЕК ЗДІА) — один з найстаріших навчальних закладів Запоріжжя, є структурним підрозділом Запорізької державної інженерної академії.

Запорізький гідроенергетичний коледж Запорізької державної інженерної академії
ЗГЕК ЗДІА

Запоріжжя, Україна
Країна  Україна
Тип коледж
Засновано 1935
Директор О. А. Васильківська
Випускники d
Адреса 69015, Україна, м.Запоріжжя, вул.Мінська, 10
Сайт www.zgec.zp.ua

 Запорізький гідроенергетичний коледж ЗДІА у Вікісховищі

Історія

Серед знаначних подій минулого XX століття в Україні однією з найбільш примітних, безумовно, була велика епопея зведення Дніпровської ГЕС. Цій акції аплодували люди в багатьох країнах світу. На базі дешевої електроенергії Дніпровської ГЕС почав швидко розвиватися Запорізький індустріальний комплекс, це вимагало підготовки великої кількості фахівців різних галузей промисловості.

В кінці травня 1935 в клубі інженерно-технічних працівників колишні будівельники Дніпровської ГЕС, молоді робітники-електрики, виступаючи на зльоті відмінників системи "Дніпроенерго" звернулися до уряду з проханням про відкриття на базі Дніпровської ГЕС вечірнього технікуму для підготовки фахівців з експлуатації станції. За рішенням Народного Комісаріату важкої промисловості СРСР 1 вересня 1935 року у Запоріжжі на базі Дніпровської ГЕС було відкрито Дніпровський вечірній енергетичний технікум. 46 юнаків та дівчат в приміщенні середньої школи № 23 почали навчання без відриву від виробництва. Першим директором призначили інженера Дніпрогесу Черницького Петра Феофановича.

Будівля технікуму, 30-ті роки

У 1940 році відбувся перший випуск двох груп учнів, які протягом п'яти років поєднували роботу з навчанням. В 1941 році технікум готувався до другого випуску фахівців, але захист дипломних проектів довелося відкласти - почалася війна. Пішли на фронт і викладачі, і учні технікуму.

У березні 1945 року технікум відновив свою діяльність - тепер уже як Запорізький гідроенергетичний технікум з денною та вечірньою формами навчання. Директором призначений А.Б. Бархударов. Саме йому з колективом технікуму та учнями, треба було відродити технікум і взяти участь у відновленні Дніпровської ГЕС. Це були важкі часи. Заняття проводилися в напівзруйнованій будівлі, де жили в довоєнну пору. У приміщенні не було віконних рам, дверей, не працював водопровід, опалення. Гуртожиток розміщувався в напівзруйнованих бараках. У невеликих кімнатах стояли впритул по 18-20 двоярусних ліжок. Було нестерпно холодно і голодно. Деякі не витримували і залишали навчання. Але більшість продовжувало вчитися і працювати.

У ті далекі роки технікум жив в одному ритмі з Дніпровською ГЕС. Жоден агрегат не монтувався без активної участі студентів старших курсів і викладачів. У квітні 1948 колектив "Дніпробуду" був нагороджений орденом Леніна за відновлення Дніпровської ГЕС, а директор технікуму був нагороджений орденом «Знак Пошани».

Саме в післявоєнні роки здійснювалося формування основних спеціальностей технікуму, три з яких і сьогодні єдині в Україні: «Монтаж гідротехнічних установок» (1950), «Гідротехнічне будівництво» (1947), «Будівельні машини і обладнання» (1951), «Обслуговування засобів гідромеханізації »(1962). Всього за роки існування в технікумі здійснювалась підготовка за 29 спеціальностями.

В Україні 1951-1965 роки були відзначені спорудженням Дніпровського каскаду гідроелектростанцій - Дніпродзержинської, Кременчуцької, Каховської. Тому на базі технікуму відкриваються 8 філій (Київська, Полтавська, Криворізька, Зуєвська, Ново-Каховська, Зеленодольська, Дніпродзержинська, Старобешівська). Потім ці філії стали самостійними технікумами.

Безумовно, 1950-1960-ті роки були надзвичайно важливими для технікуму. Авторитет навчального закладу був настільки високий, що сюди приїздили вчитися з усіх куточків Радянського Союзу, з Болгарії, Польщі, В'єтнаму, Куби.

Пройшовши через важкі випробування перебудовного періоду 1980-1990-х років, технікум вистояв і успішно розвивається, слідуючи кращим своїм традиціям.

У 2007 році Гідроенергетичному технікуму ЗДІА присвоєно статус коледжу.

Сьогодення

Сьогодні на денному та заочному відділеннях коледжу навчається понад 1,5 тис. студентів за 11 спеціальностями.

Спеціальності

  • Маркетингова діяльність;
  • Фінанси та кредит;
  • Оціночна діяльність;
  • Інформаційна діяльність підприємства;
  • Обслуговування засобів гідромеханізації;
  • Експлуатація та ремонт підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин і обладнання;
  • Монтаж і обслуговування теплотехнічного обладнання та систем теплопостачання;
  • Монтаж і експлуатація гідроенергетичних установок;
  • Будівництво гідроенергетичних споруд;
  • Монтаж і обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і вентиляцій;
  • Комп'ютерна обробка текстової, графічної та образної інформації.

За час навчання студенти коледжу поряд з основною можуть отримати другу освіту з отриманням відповідного диплому за спеціальностями:

  • Маркетингова діяльність (термін навчання — 2 роки 6 місяців);
  • Комп'ютерна обробка інформації (термін навчання — 2 роки 10 місяців).

Підготовка фахівців здійснюється за денною та заочною формами навчання, за держзамовленням і на контрактній основі.

Для абітурієнтів організовані підготовчі курси.

Інфраструктура

У 1952 році технікум отримав нову будівлю, створену за спеціальним проектом (з 1995 року їй було надано статус пам'ятки архітектури), в 1986 році було побудовано другий навчальний корпус.

У двох корпусах розміщуються 59 кабінетів, 17 лабораторій, 5 виробничих майстерень, 5 комп'ютерних класів, 4 спортивні зали, бібліотека з читальним залом, великий актовий зал, кафе-їдальня. Для студентів, які потребують житло, є гуртожиток квартирного типу.

Особлива гордість технікуму — спортивний клуб. За роки існування в ньому було виховано 51 майстра спорту, олімпійська чемпіонка з легкої атлетики.

Співпраця

Коледж розвиває активну співпрацю з вищими навчальними закладами з усієї України. Серед них 4 академії будівництва та архітектури (у Києві, Харкові, Дніпрі, Рівному). У Запоріжжі:

Відомі випускники

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.