Західна провінція (Папуа Нова Гвінея)

За́хідна прові́нція (англ. Western Province, ток-пісін Westen Provins) — провінція Папуа Нової Гвінеї. Адміністративний центр, місто Дару (20 053 особи — дані за 2013 рік), розташоване на півдні провінції, на острові Дару. Також відносно великим містом є Табубіл (13 800 осіб — дані за 2005 рік).

Західна провінція

Westen Provins

Прапор
Кар'єр Ок-Теді в районі Північний Флай
Кар'єр Ок-Теді в районі Північний Флай
'Адмін. центр' Дару
Найбільше місто Дару
Країна  Папуа Нова Гвінея
Регіон Папуа
Межує з: сусідні адмінодиниці
Галф, Південний Гайлендс, Гела, Сандаун, Папуа ?
Райони Північний Флай,
Середній Флай,
Південний Флай
Офіційна мова ток-пісін
Населення
 - повне 201 351 (18-те) 2011 [1]
 - густота 2,05 осіб/км²
Площа
 - повна 98 189 км² (1-е)
 - ширина 320 км
 - довжина 485 км
 - широта -7.333333°
 - довгота 142°
Часовий пояс UTC+10
Губернатор Аті Вобіро (2012-)
Код ISO 3166-2 PG-WPD
Західна провінція
на мапі Папуа Нової Гвінеї
Західна провінція
на мапі Папуа Нової Гвінеї
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Західна провінція

Географія і економіка

Провінція розташована у південно-західній частині країни, на півдні і південному сході омивається водами протоки Торреса і затоки Папуа, на сході межує із провінцією Ґулф, на північному сході — з провінцією Південний Гайлендс, на півночі Сандаун. На заході межує із провінцією Папуа, Індонезії, ситуація на кордоні з якою часом буває напруженою. Площа провінції становить 98 189 км² (1-е місце)[2].

Найбільші річки провінції: Флай, її ліва притока Стрікленд і права Ок-Теді, в їх долинах переважають луки, які часто затоплюються повенями. В цих долинах, в південно-західній частині провінції, є водогосподарські угіддя міжнародного значення Область управління дикої природи «Тонга» — найбільша заповідна територія, що охороняється в Папуа Нова Гвінея.[3] Більшу частину провінції займають низовини, болота і тропічні ліси. На півночі пронизане вапняковими печерами плато, на північному заході гірський хребет Гінденбург, на півночі — хребти Блюхер та Мюллер. Область залишається економічно відсталою, хоча тут виявлено великі поклади міді та золота. Мережа автомобільних доріг розвинута дуже слабко. Для перевезення пасажирів і вантажу використовується, в основному, водний і повітряний транспорт.

Озеро Муррей є найбільшим озером західної провінції і Папуа Нової Гвінеї. В ньому мешкає багато крокодилів. Крокодиляча шкіра була одним із самих цінних основних торгових товарів на ринках адміністративного центру провінції Дару, що вело до поступового винищення цього хижака. Але починаючи із 1944 року країни почали видавати закони, які забороняли полювання на крокодилів.[4] Відтоді Дару це невеличке портове місто, де основним видом промислової діяльності є виловлювання і переробка риби.

Населення

Провінція малозаселена, має найнижчу густоту населення серед провінцій країни. На високогірному плато живуть племена Туґері, яких раніше називали «Мисливцями за головами». На морському узбережжі проживають племена Ківаї і Ґоґодала. Крім міст Табубіл і Дару тут є інші відносно великі поселення: Кіунга, Нінґерум, Олсобіп і Балімо.

За результатами перепису населення у 2000 році чисельність жителів становила 153 304 осіб, що відповідало 18-му місцю серед провінцій країни. За переписом 2011 року населення провінції становило 201 351 осіб, що відповідало 18-му місцю серед всіх провінцій країни.

Таблиця демографії
(Джерело : [2][5])
1980199020002011
78 575110 420153 304201 351

Адміністративний поділ

Мапа районів Західної провінції

Територія провінції поділяється на три райони. Кожен район утворюють кілька одиниць місцевого самоврядування (англ. Local Level Government, LLG).[6] Для зручності проведення перепису, використовується поділ на відділення у межах тих самих одиниць місцевого самоврядування.[7]

РайонАдміністративний
центр
Назва LLG[8]
Північний Флай Кіунга Кіунга (сільська)
Кіунга (міська)
Нінґерум (сільська)
Олсобіп (сільська)
Стар-Маунтінс (сільська)
Середній Флай Балімо Балімо (міська)
Баму (сільська)
Ґоґодала (сільська)
Лейк-Муррей (сільська)
Номад (сільська)
Південний Флай Дару Дару (міська)
Ківаї (сільська)
Моргед (сільська)
Оріомо-Бітурі (сільська)

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.