Західний Берлін
За́хідний Берлі́н (англ. West Berlin, фр. Berlin-Ouest, нім. West-Berlin) — особливе політичне утворення, що існувало з 1949 по 1990 рік на території американського, французького та британського секторів окупації Берліна. Західний Берлін був анклавом, з усіх боків оточеним територією НДР, що містила в собі радянську зону окупації власне Німеччини плюс радянський сектор в Берліні (Східний Берлін).
|
Об'єднання Берліна
12 вересня 1990 року в Москві було підписано договір «два плюс чотири» (НДР і ФРН + СРСР, США, Велика Британія, Франція), що поклав початок об'єднанню Німеччини, представники Західного Берліна не брали участь у його підписанні.
Офіційно Західний Берлін припинив існувати 3 жовтня 1990 року о 0:00 за центральноєвропейським часом, коли західна і східна частини Берліна об'єдналися в одне місто. Згодом єдиний Берлін став столицею Німеччини.
Див. також
Література
- І. О. Мінгазутдінов. Західного Берліна проблема // Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т. /Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К: Знання України, 2004 — Т.1 — 760с. ISBN 966-316-039-X