Східний Берлін
Східний Берлін — частина міста Берліна, яка після Другої світової війни потрапила в радянський сектор. Східний Берлін був столицею Східної Німеччини від 7 жовтня 1949 по 3 жовтня 1990. З 13 серпня 1961 по 9 листопада 1989 східна частина міста була відокремлена від західної Берлінською стіною. 3 жовтня 1990 ФРН і НДР були об'єднані. Цей день вважається днем офіційного закінчення існування Східного Берліна.
|
Адміністративний устрій
У склад Східного Берліна входило 11 округів (див. ілюстрацію):
- Мітте (нім. Mitte)
- Пренцлауер-Берг (нім. Prenzlauer Berg)
- Фрідріхсгайн (нім. Friedrichshain)
- Панков (нім. Pankow)
- Вайсензеє (нім. Weissensee)
- Гогеншьонгаузен (нім. Hohenschönhausen) (з 1985)
- Ліхтенберг (нім. Lichtenberg)
- Марцан (нім. Marzahn)
- Геллерсдорф (нім. Hellersdorf)
- Трептов (нім. Treptow)
- Кьопенік (нім. Köpenick)
Центром столиці НДР була площа Александерплац (Alexanderplatz, «Alex»), головною вулицею — Унтер-ден-Лінден (нім. Unter den Linden). На заході ця вулиця впиралася в Бранденбурзькі ворота, за якими починався Західний Берлін, який об'єднав три післявоєнні зони окупації — американську, британську та французьку.
Загальний огляд
Західні союзники (США, Сполучене Королівство і Франція) ніколи офіційно не визнавали владу східнонімецького уряду над Східним Берліном; офіційний протокол союзників визнав тільки владу Радянського Союзу в Східному Берліні, відповідно до окупаційного статусу Берліна в цілому. Наприклад, командування Сполучених Штатів в Берліні опублікувало докладні інструкції для військового і цивільного персоналу США, бажаючих відвідати Східний Берлін[1]. Три західні коменданти регулярно протестували проти присутності східнонімецької Національної народної армії (NVA) у Східному Берлін, зокрема, під час проведення військових парадів. Тим не менш, три західні союзники в кінцевому підсумку створили посольства в Східному Берліні в 1970-і роки, хоча вони ніколи не визнавали його столицею Східної Німеччини. У договорах замість цього використовувалися такі терміни, як «місце перебування уряду»[2].
Галерея
- Апартаменти на бульварі Карла Маркса
- Меморіальна дошка Леніна
- Кафе «Москва»
- Перші багатоповерхові житлові будинки, побудовані після війни
- Театр
- Житлові будинки
- Будівля в стилі конструктивізму
- Монумент герою-пролетарію
Примітки
- Helpful Hints for US Visitors to East Berlin. Headquarters, U.S. Command Berlin. 9 листопада 1981.
- Architecture, Politics, and Identity in Divided Berlin, Emily Pugh, University of Pittsburgh Press, 2014, pages 159