Збройні сили Кувейту

Військові сили Кувейту — сукупність груп сухопутних, морських та військово-повітряних підрозділів, з метою оборони країни як від зовнішньої, так і внутрішніх загроз проти мирних громадян та суверенітету країни. За конституцією Кувейту, верховним головнокомандувачем збройних сил країни є емір, але повсякденне командування здійснюється міністром оборони через начальника Генерального штабу та командувача Національною гвардією, підлеглого безпосередньо міністру[1]. Термін служби за призовом становить 24 місяці[2].

Збройні сили Кувейту
الجيش الكويتي
Засновані 1948
Людські ресурси
Активні службовці 15,5 тис. чол

Збройні сили Кувейту у Вікісховищі
Маршал авіації Фахд Аль-Амір говорить до групи американських морських піхотинців

Історія

Сучасна армія формувалася з місцевих, національних служб безпеки, які 1947 року стали основою армії Кувейту, що на той час знаходився під протекторатом Великої Британії.

Після прийняття суверенітету в 1961 році у Кувейту було кілька піхотних та мотострілецьких дивізій, обмежене число бронетехніки. Загальна чисельність військовослужбовців становила в той час 2500 осіб[3].

Війна в Перській затоці

Після вторгнення Іраку в 1990 році збройні сили Кувейту були фактично знищені. Лише частина авіації, яка перелетіла до Саудівської Аравії не постраждала. Після втручання країн-посередників відповідно до резолюції № 660 іракські війська були вигнані з країни. Збройні сили Кувейту фактично були створені заново за 12-річною програмою з 1991 по 2003 роки. Тільки на 1992 був запланований оборонний бюджет, що становив близько 9 мільярдів доларів США, що в шість разів перевищувало довоєнний.[3] 2008 року оборонний бюджет країни склав 1,195 мільярда динарів, або 4,336 мільярда доларів.[4]

Склад збройних сил

За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) в The Military Balance на 2010 рік армія Кувейту складається із сухопутних сил, військово-морських сил і військово-повітряних сил, а також Національної гвардії[5].

Сухопутні війська

  • Сухопутні сили складають близько 11 тис. осіб (включаючи до 3, 7 тис. іноземних фахівців) у складі 10 бригад (3 бронетанкові, бригада гвардії еміра, резервна, 2 мотопіхотні, артилерійська, інженерна, розвідувальна) та окремого батальйону спеціального призначення.
  • Національна гвардія — 6,6 тис. чол.

Озброєння:

Військово-морські сили

Військово-морський флот — 2 тисячі людей (в тому числі 500 військовослужбовців берегової охорони).

Озброєння:

  • ВМС: 10 РКА (1 TNC-45, 1 FPB-57, 8 «Комбаттанте I»), 12 патрульних катерів, 2 десантні катери, 1 допоміжне судно.
  • БОХР: 4 ПКА, 30 катерів.

Повітряні сили

До складу ПС Кувейту станом на 2008 рік входили 1 ударна, 2 винищувально-бомбардувальні, 3 вертолітні, 2 навчальні та одна транспортна ескадрилья, розміщені на двох основних авіабазах, а також авіазагін для транспортування керівництва країни та урядовців.

За даними журналу Aviation Week & Space Technology, у ВПС Кувейту налічувався 31 винищувач-бомбардувальник F/A-18, 16 багатоцільових і 6 ударних гелікоптерів, а також близько 50 одиниць транспортної та навчально-тренувальної авіатехніки[6].

Примітки

  1. Армия Кувейта на сайте GlobalSecurity.org (англ.)
  2. Армии мира. Кувейт в Энциклопедии военной техники «Арсенал» (по материалам журнала «Зарубежное военное обозрение»)
  3. Збройні сили Кувейту на сайті GlobalSecurity.org (англ.)
  4. Оборонний бюджет країн світу за роками Архівовано 3 травня 2012 у Wayback Machine. на сайті Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (англ.)
  5. Military Balance 2010 стр. 257
  6. Aviation Week & Space Technology, 2009 World Military Aircraft Inventory, Kuwait[недоступне посилання з квітня 2019]

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.