Згромадження Сестер Урсулянок Серця Ісуса в Агонії

Згромадження Сестер Урсулянок Серця Ісуса в Агонії (лат. Congregatio Sororum Ursulinarum a Sacro Corde Iesu Agonizantis) — згромадження, засноване святою Урсулою Ледуховською, яку папа Іван Павло II в 2003 році проголосив святою. Її літургійний спомин — 29 травня.

Сестри-урсулянки сірі
Згромадження Сестер Урсулянок Серця Ісуса в Агонії
Абревіатура УСІвА
Церква Римо-католицька церква
Девіз «Ось я слугиня Господня, нехай зі мною станеться по Твоєму Слову»
Засновник свята Урсула Ледуховська
Покровитель Св. Урсула Ледуховська,

Св. Анжела Мерічі, Св. Урсула Мучениця, Св. Йосиф, Св. Пій Х, Св. Ігнатій Лойола, Св. Маргарита Марія Алакок, Св. Йоан Павло IІ

Заснування 1920
Утвердження 1930
Сайт www.urszulanki.pl

Історія і харизма

Згромадження засноване 1920 року, а підтверджене Апостольською Столицею у 1930 році.

Мати Урсула Ледуховська (1907)

Святу Урсулу називають апостолкою посмішки, тому що часто повторювала і свідчила своїм життям, що посмішка — один з найкращих засобів євангелізації. Свята Урсула прагнула, щоб усі люди пізнали безмежну любов Божого Серця, тому особливою місією заснованого нею Згромадження є «проголошення Христа — Любові Його Серця — через виховання і навчання дітей та молоді, служіння найбільш потребуючим». Тому основна праця сестер пов'язана з вихованням: садочки, світлиці, катехизи. Свою місію сестри виконують під особливою опікою Пресвятої Діви Марії.

Гаслом згромадження є її слова «Ось я слугиня Господня, нехай зі мною станеться по Твоєму Слову». Своє чернече життя свята Урсула прожила під девізом: «Щоб тільки вміла любити! Горіти, згоряти з любові» — так писала напередодні складення монаших обітниць. Прагнула особистої святості й святості усіх, кого зустріла на своєму шляху, передусім своїх духовних дочок. Так писала в своєму заповіті: «Святими будьте — і на нашій Конгрегації буде спочивати Боже благословення. Святими будьте — і з легкістю потягнете душі до Бога. Святими будьте — і Боже щастя буде в вас жити».

Згромадження налічує близько 750 сестер у 14 країнах, у майже 88 спільнотах на 5 континентах. Основним заняттям є виховання і навчання дітей і молоді, а також допомога вбогим.

Головний дім в Україні


В Україні свою працю Згромадження розпочало у вересні 1990 в м. Чернівцях. На даний час сестри працюють у м. Чернівцях, м. Кам'янці-Подільському та в м. Дніпро[1].

Життя та діяльність св. Урсули

1865 Юлія народилася в Люстдорф у Австрії, друга із семи дітей Антонія і Жозефіни Саліс-Зізерс.

1883 Родина Ледуховських переїжджає до Ліпниці-Мурованої, поблизу Кракова.

1886 Юлія вступає до монастиря сестер Урсулянок у Кракові, знаного з високого духовного рівня, вчительської й виховательської праці серед місцевих дівчат, а також з віддалених місцевостей Галичини та Росії.

1904 Мати Урсула стає настоятелькою монастиря Урсулянок у Кракові.

1907 З благословенням Папи Пія Х разом з двома сестрами їде у Санкт-Петербург і там очолює керівництво гуртожитку для дівчат при польській гімназії св. Катерини.

1908 Збільшується спільнота сестер, яка живе у підпіллі, стає автономним домом урсулянок у Петербурзі, а Мати Урсула його настоятелькою. В новіціяті, у повній конспірації, готуються до монашого життя наступні урсулянки.

1910 На березі Фінської Затоки, будується будинок для спільноти сестер і - реалізуючи педагогічні ідеї Урсули — школа-інтернат для дівчат.

1914 Початок війни призводить до вигнання Урсули з Росії. Вона перебуває в Скандинавії, спочатку в Стокгольмі, а потім у Данії. Поступово забирає сестер з воєнного Санкт-Петербурга і разом з ними організовує школу для скандинавських дівчат. Включається в життя місцевої Церкви і навколишнього середовища, а також співпрацює з Комітетом Допомоги Жертвам Війни, заснованому у Швейцарії Генріком Сенкевичем.

1920 Санкт-Петербурзька спільнота урсулянок повертається до вільної Польщі й оселяється в Пнєвах біля Познаня, а незабаром отримує від Святого Престолу дозвіл на переформування у Згромадження Урсулянок Серця Ісуса в Агонії (сірі урсулянки).

СВЯТА МАТИ УРСУЛА

Зі старого кореня виростає нова гілка, яка прагне жити урсулянською духовністю, а також традицією виховательської та освітньої праці, як привілейованого знаряддя євангелізації в мінливих часах, одночасно шукаючи форм, які відповідають новим потребам, особливо людям убогим. Згромадження під керівництвом Матері Урсули швидко розвивається. Утворюються доми й розпочинається діяльність в багатьох місцях Польщі та місіонерські центри на східних прикордонних територіях. Від 1928 р. Згромадження розпочинає працювати в Італії, а в 1930, товаришуючи дівчатам, які їдуть на заробітки до Франції, сестри організовують перші доми у Франції. Мати Урсула формує сестри, щоб любили Бога понад усе, прагнучи, щоб жили просто, були покірними, а одночасно повні посвячення, творчі в розпочатих ініціативах праці для інших, особливо для дітей та молоді. Посмішку, радість душі й доброту вважала за особливо вірогідне свідоцтво зв’язку з Христом і цьому свідоцтву приписує великий євангелізаційний і виховний вплив. Вчить, що святість доступна кожному, що полягає на любові Бога і людей та заангажованості в щоденні обов'язки. Багато подорожує відвідуючи спільноти та відповідаючи на нові пропозиції праці. Високо оцінюючи величезну роль організацій, що підтримують катехизацію й релігійне виховання в т. ч. переносить на польський ґрунт, між іншим, Євхаристійну Круціату (сьогодні: Євхаристійний Рух Молодих). Організовує випуск журналів для дітей і молоді, сама пише до них статті. Знаходить у своєму запрацьованому житті час на те, щоб писати книги для дітей. Активно бере участь в релігійному, культурному та суспільному житті країни, за що отримує високі державні відзнаки. Мати Урсула згорає любов'ю до Ісуса Христа і ця любов спонукає її в усьому, що робить. Любить кожну людину, незалежно від віросповідання, переконання та позицію.

Згромадження після смерті Засновниці

Саркофаг з мощами св.  Урсули

1939 Коли Мати Урсула вмирає в Римі, 29 травня, люди говорять, що померла свята...

1983 20 червня в Познані Йоан Павло II проголошує Мати Урсулу блаженною. Це перша беатифікація на польській землі.

1989 Збережене від тління тіло бл. Урсули перевезене з Риму до Пнев і покладене у каплиці.

2002 Проголошення декрету про визнання чуда за посередництвом бл. Урсули закінчує канонізаційний процес.

2003

Примітки

  1. Strona główna - Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego. urszulanki.pl (pl-pl). Процитовано 24 червня 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.