Зимовий сад

Зимо́вий сад  — приміщення з металевим каркасом і скляними дахом чи стінами і призначене для вирощування та збереження в зимовий період тропічних та субтропічних рослин, західноєвропейський винахід.

Зимовий сад, Горнман музей, Лондон.

Облаштування зимових садів тісно пов'язане з західноєвропейським технічним прогресом, використанням металевих конструкцій та широкого скла. Коштовність цих матеріалів на початковому етапі обумовила вузьке коло володарів-багатіїв, здатних економічно підтримати використаня коштовних матеріалів та їх ремонти і утримання. Перші зимові сади — приналежність палаців королівських родин або всесвітніх виставок. Так, відомий зимовий сад, облаштований в Зимовому палаці, резиденції російських імператорів у Санкт-Петербурзі. Зимові сади облаштовували для утримання пальм та інших кімнатних рослин.

Здешевлення коштовних матеріалів та їх промислове виготовлення в ХІХ ст. розширило коло споживачів за рахунок пільгових станів суспільства і перестало бути екзотикою. У ХХ столітті зимові сади стають приналежністю офісів та родин середнього класу у вигляді скляних веренд, атріумів, критих скляних переходів, прибудов-альтанок тощо.

Галерея

Джерела

  • Дубынин Н. В. Балкон или лоджия? // Жилищное строительство. — 2007 г. — № 7. — С. 25 — 28, ил.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.