Зсув фаз

Зсув фаз — різниця між початковими фазами двох змінних величин, що змінюються в часі періодично з

З постійною кутовою частотою ω, обертається покажчик довжини û. Фазовий кут φ (t) лінійно зростає з часом. Проекція покажчика на вісь x - це cos.

однаковою частотою. Зсув фаз є величиною безрозмірною і може вимірюватися в градусах, радіанах або частках періоду. В електротехніці, зсув фаз між напругою і струмом визначає коефіцієнт потужності для кіл змінного струму.

В радіотехніці широко застосовуються RC-ланки, що зсувають фазу приблизно на 60 °. Щоби зрушити фазу на 180 ° потрібно увімкнути послідовно три RC-ланки. Застосовується в RC-генераторах.

Наведена у вторинних обмотках трансформатора ЕРС для будь-якої форми струму, збігається за фазою і формою з ЕРС первинної обмотки. У разі протифазного увімкнення обмоток, трансформатор змінює полярність миттєвої напруги на протилежну, а якщо це синусоїдальна напруга, зсуває фазу на 180 °. Застосовується в генераторі Майснера, тощо.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.