Зілля
Зілля — сукупна назва рослин з надзвичайними властивостями, що ростуть в Україні та за її межами.
Фольклор
Серед всього барвистого розмаїття української флори, є рослини з особливими властивостями, цвітіння і використання яких оточено таємничими чутками та казковими оповідками, чудернацькими історіями і вигадливими бувальщинами. В народі ці трави і квіти називають чар-зіллям, або просто зіллям. Чарзілля — це не одна якась квітка на всі часи і випадки. По степових і лісових усюдах є чимало видів рослин з різноманітними властивостями[1].
Компетентна думка
Словами московського лікаря Олександра Івановича Анрієкова можна підвести наступний висновок: «В наш час у більшості людей склалася думка, що „приворотне“ зілля — це трави, які прийшли до нас із казок, старовинних легенд, переказів. Та вони помиляються. Ще в часи єгипетської цариці Нефертіті вважали, що на людину можна діяти за допомогою чаю з відповідних трав, або підібраних запахів. Всі ці запахи можуть діяти на функції внутрішньої секреції, головного мозку, емоції і навіть на симпатії однієї людини до іншої. Такі рослини, як любисток; підмаренник цепкий, гравілат гірський, дягиль лікарський, деревій в руках знавця можуть виявитися магічними.»
Джерела
- Супруненко, Володимир (1999). Чар Зілля. Ми — Українці. Енциклопедія українства. Книга I. Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига». с. 1969. ISBN 978-9-667-69100-4.
Посилання
- Приворотінь // Українська мала енциклопедія : 16 кн. : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Накладом Адміністратури УАПЦ в Аргентині. — Буенос-Айрес, 1963. — Т. 6, кн. XII : Літери По — Риз. — С. 1489. — 1000 екз.