КІНТО

ПрАТ КУА КІНТО компанія керування активами, створена 1992 року. Управляє активами з 1994 року. Власний капітал 68,9 млн грн. Має в управлінні 13 інвестиційних фондів та один недержавний пенсійний фонд[1].

КІНТО
Тип компанія з управління активами
Засновано 1992
Штаб-квартира Київ, вул. Петра Сагайдачного, 25-Б
Ключові особи Сергій Оксаніч, Віталій Мельничук, Анатолій Федоренко, Віталій Птіцин, Віктор Ботте, Володимир Овчаренко
Послуги Управління активами, Брокеридж, Інтернет-трейдинг, Депозитарні послуги
kinto.com

Склад групи компаній КІНТО

КІНТО

ПрАТ, компанія з управління активами, розташована в Україні. Професійним видом діяльності компанії є управління активами інститутів спільного інвестування та недержавних пенсійних фондів на підставі ліцензії № 47 від 18.01.11[2], виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

КІНТО, Лтд

ТОВ, професійний учасник ринку цінних паперів, розташована в Україні. Рішення НКЦПФР про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку № 1441 від 11.09.15[3].

Види діяльності:

Компанія є членом «Української біржі» та «Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв» (ПАРД).

Історія

1992—1998 р.р.

Компанія «КІНТО» була заснована в березні 1992 року. Відтоді й до сьогодні, протягом чверті століття, «КІНТО» є безпосереднім учасником та свідком багатьох історичних подій та процесів, що відбуваються на фондовому ринку України. 1 квітня 1992 року, о 09:00, розпочався перший робочий день колективу. В цьому ж році компанія взяла участь у заснуванні Асоціації торговців цінними паперами та провадила активну законотворчу діяльність з підготовки приватизації майна держпідприємств. У 1993 році президента «КІНТО» Сергія Оксаніча обирають Головою Ради Асоціації торговців ЦП, а робоча група компанії бере активну участь у розробці проекту Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії. Фахівці «КІНТО» займалися консультаційною діяльністю з приватизації майна держпідприємств і у 1994 році компанія отримала дозвіл на здійснення комерційної діяльності з приватизаційними паперами та створила фонд «Достаток» — перший інвестиційний фонд по роботі з приватизаційними паперами (85 000 учасників). Компанія взяла участь у приватизації українських підприємств — НВСК «Ора́нта»[4], республіканського ТО «Меблі», ВО «Азот», Подільського цементного заводу тощо. Американський Інвестбанк Wasserstein Perella[5] та австрійський ЕРІС[6] стають найбільшими акціонерами «КІНТО». У 1995 році була створена Українська асоціація інвестиційного бізнесу (УАІБ), в якій «КІНТО» виступила співзасновником, а Сергій Оксаніч очолив Раду. Активізувалася робота з надання консультацій та інвестиційних порад першому міжнародному фонду портфельних інвестицій в Україну New Ukraine Partners. В цьому ж році «КІНТО» отримало можливість здійснювати операції на Українській фондовій біржі. У 1996 році «КІНТО» стала співзасновником Позабіржової (тепер Першої) фондової торговельної системи (ПФТС). Для вкладень в державні боргові цінні папери компанія створила відкритий інвестиційний фонд «КІНТО-Бюджет». Протягом 1997—1999 рр.

1999—2002 р.р.

КУА «КІНТО» отримала перші визнання як найкраща компанія на фондовому ринку України, а її Президент Сергій Оксаніч увійшов до трійки найвпливовіших осіб ринку цінних паперів (рейтинг тижневика «БІЗНЕС»). Однією з перших на українському фондовому ринку «КІНТО» успішно пройшла аудиторську перевірку на відповідність фінансової звітності міжнародним стандартам бухгалтерського обліку, що проводилася компанією Coopers&Lybrand (правонаступник PricewaterhouseCoopers). Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку визнає КІНТО лідером з торгівлі цінними паперами по обсягах договорів. «КІНТО» та її президент Сергій Оксаніч були обрані лауреатами загальнодержавної програми «Людина року-1998» в номінаціях «Лідер ринку цінних паперів України-98» («КІНТО») та «Фінансист року» (Сергій Оксаніч)[7]. На початку 2000 року президент «КІНТО» Сергій Оксаніч посідає перше місце у рейтингу тижневика «БІЗНЕС» у номінації «Особистість фондового ринку-99». На початку 2000 року президент «КІНТО» Сергій Оксаніч посідає перше місце у рейтингу тижневика «БІЗНЕС» у номінації «Особистість фондового ринку-99». У 1999 році «КІНТО» отримала ліцензію на здійснення діяльності зберігача цінних паперів. Фахівці компанії взяли активну участь у розробці Програми розвитку фондового ринку України на 2001—2005 рр. та низки законів про інститути спільного інвестування, цінні папери та фондовий ринок в Україні. Компанія «КІНТО, Лтд», що входить до групи компаній «КІНТО», у 2002 році стає членом Асоціації «Перша Фондова Торговельна Система» (ПФТС) та отримує Ліцензію на здійснення діяльності по випуску і обігу цінних паперів та депозитарної діяльності зберігача цінних паперів.

2003—2013 р.р.

У 2003—2004 р.р. «КІНТО» отримала Ліцензію на здійснення діяльності з управління активами інститутів спільного інвестування, відкривши еру українських ІСІ. Вже 2003 року компанія зареєструвала закритий корпоративний недиверсифікований інвестиційний фонд «Синергія» — перший публічний інститут спільного інвестування, акції якого були внесені до лістингу ПФТС та котирувань на організованому ринку. За три роки діяльності (20 березня 2003 р. — 20 березня 2006 р.), вартість акцій ЗНКІФ «Синергія» зросла на 699,38 %. 2004 рік відзначився запуском першого в Україні Відкритого диверсифікованого пайового інвестиційного фонду «Класичний»", який став доступним для широкого кола інвесторів. В цьому ж році «КІНТО» отримала Ліцензію на провадження діяльності з управління активами пенсійних фондів і разом з корпорацією «Квазар-Мікро» створила відкритий пенсійний фонд «Соціальний стандарт», доступний для будь-яких юридичних та фізичних осіб. За період з 2003 р. по 2013 р. компанія створила 15 інститутів спільного інвестування відкритого, інтервального та закритого типу[8]. У 2007 році обсяг активів інвестиційних фондів, що знаходяться в управлінні КІНТО, досягає безпрецедентного для України розміру більше ніж 1 млрд грн. Станом на кінець першого кварталу 2007 року вартість чистих активів 8 інститутів спільного інвестування під управлінням компанії склала 24,74 % від загальних активів всіх українських невенчурних фондів.[9] Дохідність пенсійного фонду «Соціальний стандарт» за 2007 рік склала 47,10 % (інфляція в Україні за той же період склала 16,6 %), Фонд стає одним з лідерів серед недержавних пенсійних фондів України. У 2009 році «КІНТО» стала першою КУА, яка отримала інфраструктурний рейтинг uaAA.amc агентства «Эксперт-Рейтинг»[10]. 2011 рік знову приніс іновацію від «КІНТО» — розпочав свою діяльність біржовий фонд «Індекс Української біржі»[11], що є першим фондом, цінні папери якого вільно обертаються на біржі як звичайні акції. Структура фонду майже повністю повторює склад індексного кошика Української біржі[12], який складається з акцій кращих українських компаній; у 2012 р. почалося розміщення сертифікатів відкритого інвестиційного фонду «КІНТО-Казначейський» з щорічним ребалансуванням активів. Порточфель фонду складається з акцій, банківських металів та інструментів з фіксованим доходом (облігацій) та депозитів у співвідношенні 30:30:30:10.

2014—2019 р.р.

Запуск фонду золота «КІНТО-Голд», що торгується на біржі. Компанія «КІНТО» у трійці рейтингу  «ТОП-100. Рейтинг кращих компаній України» серед КУА; Початок обслуговування клієнтів з купівлі-продажу ОВДП (державних облігацій). «КІНТО» - єдина компанія в Україні, яка працює на фондовому ринку вже більше 25 років. За чверть століття «КІНТО» доклала великих зусиль для побудови цивілізованих правил роботи на ринку. «КІНТО» займає активну позицію в розвитку ринку спільного інвестування та просуванні пенсійної реформи в Україні; 15 червня 2018 року відбулися Загальні збори членів ПАРД, на яких було обрано новий склад Ради. Президентом ПАРД на новий трирічний термін затверджено Олексія Кия, а Головою Ради став Сергій Оксаніч (Президент ПрАТ «КІНТО»); інфраструктурний рейтинг компанії з управління активами «КІНТО» за 2018 рік uaAA.amc - високий рівень надійності - підтверджений агентством «Эксперт Рейтинг». 15 років виповнилося Відкритому пенсійному фонду "Соціальний стандарт" та першому в Україні Відкритому диверсифікованому пайовому інвестиційному фонду "КІНТО-Класичний".

Сергій Оксанич
Президент КІНТО. Сергій Михайлович Оксаніч 1992 року заснував компанію «КІНТО» і є її незмінним керівником. Сьогодні його вважають одним з ключових «гравців» вітчизняного ринку цінних паперів. Після річного стажування в Темпельському університеті США (1990-91 рр.) повернувся до незалежної України і розпочав активну діяльність з формування фондового ринку. Більше десяти років очолював Асоціацію торговців цінними паперами та Українську асоціацію інвестиційного бізнесу — професійні об'єднання фондовиків. Неодноразово був учасником робочих груп з розробки законодавчих актів при Верховній Раді, Кабінеті Міністрів, Міністерстві економіки та інших державних органах влади та управління.
Анатолій Федоренко
Віце-президент ПрАТ «КІНТО», працює в установі з дня її заснування, член Правління. Біографія — (https://web.archive.org/web/20170520170643/http://kinto.com/newtop/9432.html).
Віталій Мельничук
Віце-президент ПрАТ «КІНТО». Біографія — (https://web.archive.org/web/20170511070953/http://kinto.com/newtop/9433.html).
Віталій Птіцин
Керуючий інвестиційними та пенсійними фондами. Працює в компанії «КІНТО» з 1993 року. Є досвідченим фахівцем з цінних паперів та фондового ринку — у 1999 році отримав кваліфікацію CEFA (Сертифікований Європейський Фінансовий Аналітик) та свідоцтво про міжнародні ринки капіталів, кваліфікація ф'ючерси, опціони і ін.
Володимир Овчаренко
Директор департаменту досліджень. Директор департаменту досліджень ПрАТ «КІНТО». Працює в команді «КІНТО» з 1995 року. Вищу освіту отримав у Московському фізико-технічному інституті (1984 р.). Cвій науковий рівень підвищував у аспірантурі Центрального аерогідродинамічного інституту ім. проф. Жуковського ─ великому науково-дослідному авіаційному центрі Росії (1990 р.). Стажувався в канадській компанії управління активами та в брокерських компаніях (1998 р).
Віктор Ботте
Керуючий інвестиційними та недержавними пенсійними фондами під управлінням ПрАТ «КІНТО». Висококваліфікований фахівець з цінних паперів та фондового ринку: у 1999 році отримав кваліфікацію CEFA. Управляє активами дев'яти фондів відкритого, інтервального і закритого типів, ще три фонда завершили свою діяльність.
Василь Лукасевич
Інвестиційний директор. Працює в КІНТО протягом 25 років. Як директор з інвестицій контролює і реалізує більшість проектів в КІНТО.
Надія Радзієвська
Фінансовий директор ПрАТ «КІНТО», в компанії працює з 1992 року, майже від заснування.

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.