Кава американо

Американо (кава по-американськи, регулярна кава) отримала свою назву, оскільки була широко популярною в Північній Америці.

Кава американо з'явилася завдяки тязі американців до здорового способу життя: вважається, що вона корисна, оскільки містить менше кофеїну. Насправді це твердження не зовсім правильне.

Існує два види американо: власне американська кава, яка готується у фільтровій кавоварці (об'єм 220 мл, температура 85°) і європеїзований американо, або еспресо з додаванням окропу (об'єм 120 мл, температура 84-92°). У першому випадку вміст кофеїну в чашці американо буде значно вище, ніж в стандартній порції еспресо. У другому випадку воно буде таким же, проте концентрація кофеїну істотно знизиться.

Та все ж прагнення вести здоровий спосіб життя зовсім не єдиний привід любити каву американо [джерело?]. Багатьом людям просто подобається її смак і те, що вона менш міцна, насичена і концентрована, ніж класичний еспрессо. [джерело?] У еспресо-машині неможливо зварити неміцну каву, і єдиний спосіб отримати подібність до американської фільтр-кави — це розбавити еспресо водою.

Як можна зіпсувати американо? В українських кав'ярнях і барах під виглядом американо дуже часто подають кавовий напій, приготований за рахунок збільшення часу екстракції кави в кавоварці (протока триває не 25 секунд, а 50 або більше). Такий американо гірчить, має присмак паленого, крім того, він містить шкідливі для організму речовини, у тому числі смоли і канцерогени. Порожній смак з яскраво вираженим кислим післясмаком також є ознакою неякісно приготованого напою. Білі плями на поверхні пінки свідчать про наявність надлишків кофеїну в чашці кави.

Якщо час екстракції кави збільшити всього на 5-10 секунд, вийде класичний італійський напій, який називається еспресо лунго («довгий еспресо»). Об'єм порції еспресо лунго становить 50-60 мл. Цей напій міцніший, ніж еспресо (за рахунок вищого вмісту кофеїну), але має менш насичений (більш розбавлений) смак. Еспресо лунго не містить шкідливих речовин.

Джерела

  • Ростовський В. С., Шамян С. М. Барна справа. — Київ : Центр учбової літератури, 2009. — 398 с. — ISBN 978-966-364-878-1.
  • Фурта О. Библия кофе: от ростка до чашки. — Москва : Эксмо, 2009. — 287 с. — ISBN 978-5-699-30489-9.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.