Казарма

Каза́рма — споруда, призначена для тривалого розміщення особового складу військового формування.

Казарма в Ірландії
Казарма в Швеції

Етимологія

Походження слова казарма можливо пов'язане з арабським словом аль-Казр, що у свою чергу було утворене з латинського лат. castrum (укріплений військовий табір). Схожі позначення можна знайти в багатьох романських мовах:

  • фр. caserne з лат. quaderna, що позначало вахту для 4 солдатів
  • похідне з ісп. caserna «великий будинок»
  • спотворення італ. casa d'arma «будинок зброї»

Історія

Казарми вже були відомі в Римській імперії. Тоді в казармах знаходилося все, що солдатам потрібно було для повсякденного життя. У казармах були пекарі, чоботарі і інші ремісники. Під кінець 17 століття з виникненням «постійних військ» розвинулося будівництво казарм. До цього солдати були розміщені в звичайних житлових будинках.

У XVIII столітті в Пруссії в казармах жили сім'ї військових.

Казарми XIX століття у Німеччині служили виключно для розквартирування солдатів. Будувалися будівлі різних розмірів, для розміщення рот або батальйонів. Часто для кожної роти був призначений окремий поверх, при цьому біля сходів знаходилися кімнати унтер-офіцерів для кращого контролю над рядовимі.

Казармені містечка сьогодні, як правило, огороджені високими стінами з колючим дротом і охороняються озброєними підрозділами.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.