Калинович Костянтин Юрійович

Костянтин Юрійович Калинович (9 серпня 1959(1959-08-09), Новокузнецьк, Кемеровська область, РРФСР, СРСР) — український графік. Народився 9 серпня 1959 року у Новокузнецьку (Росія), навчався в Українській Академії друкарства (1986—1992); був обраний членом-кореспондентом Королівської спільноти живописців і граверів (1992). Володар престижних мистецьких премій з міжнародних виставок США, Великої Британії, Франції, Польщі, Туреччини, Італії, Бельгії, Китаю.

Калинович Костянтин Юрійович
Народився 9 серпня 1959(1959-08-09) (62 роки)
Новокузнецьк, Кемеровська область, РРФСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Місце проживання Львів
Діяльність графік
Alma mater Українська академія друкарства (1992)

Образи, створені старими майстрами, продовжують хвилювати нас сьогодні. Для Костянтина Калиновича вони абсолютно актуальні — саме за допомогою них він розповідає свої історії про радощі і біль буття

Гуаші і акварелі Калиновича символічно й стилістично пов'язані з книжковою мініатюрою пізнього Середньовіччя, з витонченістю її малюнка та яскравим колоритом. Звідти ж походить улюблена тема пір року й, особливо — ситої «панської» зими, часу розваг і спокійного відпочинку біля вогню. Сова, похмурий символ людського невігластва, вочевидь потрапила до світу Калиновича з творів Босха або його послідовника Брейгеля Старшого. Вплив Брейгеля, майстра складної і багатозначної асоціації, відчувається у всьому, від прямої цитати зі знаменитого «Мізантропа» до насолоди казковою красою зимових пейзажів. Український майстер відверто надихається «готичними» зображеннями чудернацького непрактичного одягу та неймовірних зачісок середньовічних персонажів, образами фантастичних тварин.

У той же час, головним джерелом натхнення для Калиновича залишається творчість голландців 17 століття, особливо Вермеєра і Аверкампа. При цьому, роботи українського художника — це не просто віртуозна стилізація, «гра у старовину». Це вислів сучасної людини яка постійно переосмислює себе — не випадково у творах Калиновича то тут то там з'являється годинник як символ нестримного плину часу.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.