Канабіс
Кана́біс (лат. Cánnabis) — узагальнена назва, що об'єднує ряд психотропних продуктів, які одержують з частин квітучих рослин роду Коноплі.
В гомеопатії цей термін використовується для родового позначення препаратів, вироблених з конопель.
В англійській мові «канабісом» традиційно називається психотропна конопля, що вживається в медицині, а «коноплями» (англ. hemp) — відповідна сільськогосподарська культура.
Назва | Листя | Дія | Найкраще приймати |
---|---|---|---|
Сатива | вищі і стрункіші, довші і тонші | збудження в голові, пильність, піднесення сил та ейфорія, креативність, підвищена енергійність | вдень |
Індіка | коротший , густіший і ширший | збудження тіла, розслаблення, стимуляція апетиту, засіб для сну, знеболення | вночі |
Чому ми використовуємо канабіс?
Люди з давніх часів вживали канабіс з різних причин. Деякі люди використовували його під час спілкування, щоб допомогти розслабитися. Інші використовували його з духовних міркувань або просто для того, щоб відчути змінену форму свідомості. А ще інші використовували його для заспокоєння тривоги або лікування захворювань. Конопля має багато переваг, але, як і будь-який наркотик, її вживання має ризики.
Але сидіти годинами, курячи, можна створити нудну атмосферу і зробити бесіду з друзями безглуздою. Це також може збільшити ризик прийняття поганих рішень, наприклад, водіння до того, як наслідки повністю зникнуть. І хоча конопля може допомогти зняти стрес або тривогу, продовження використання її як стратегії подолання може зашкодити здоров’ю та відносинам.
Вживання
Продукти, які містять канабіс, зазвичай курять (чистими або змішують з тютюном) через так званий «косяк», «джоїнт» / «самокрутку», трубку або вапорайзер (спеціальний пристрій). Також вживають як напій (приміром, чай, какао) або як їжу (кекси, йогурт).
Дані опитування показують, що особливо на початку пандемії головними причинами, через які люди говорили про те, що вони частіше вживають коноплі, були стрес, нудьга та самотність ", - розповіла нейролог Сара Конефал, аналітик з дослідження та політики з Канадського центру з питань вживання наркотичних речовин та наркоманії. Доктор Брайан Голдман, ведучий «Білого халата», «Чорного мистецтва» та «Дози».
Коноплі та психічне здоров'я
Регулярне вживання конопель збільшує ризик розвитку психотичних захворювань, таких як шизофренія.
Психотична хвороба - це такий стан, коли виникають галюцинації (бачити те, чого насправді немає) і марення (вірити в те, що насправді не відповідає дійсності).
Ризик розвитку психотичної хвороби вищий у людей, які:
- починають вживання конопель у молодому віці
- курять сильніші види, такі як скунс
- регулярно курять
- вживають його протягом тривалого часу
- курять коноплі, а також мають інші фактори ризику шизофренії, такі як сімейний анамнез захворювання
Конопля здавна вирощувалася людьми для отримання волокна, насіння і олії, а також в медичних цілях і як рекреаційний наркотик. Після заборони «рослини канабісу» вирощування технічних сортів конопель також піддалося різним обмеженням, а в ряді країн було заборонено. Щось подібне сталося в США при введенні «податку на марихуану», який практично знищив коноплярство в країні. Відомо, що ініціатор цього податку, комісар США з наркотиків Гаррі Анслінгер довгі роки боровся за прийняття Єдиної конвенції 1961 року і активно брав участь у роботі над її текстом.
За другі три місяці 2018 року канадців у віці від 15 років
17% жителів Британської Колумбії вживали канабіс
14% споживачів канабісу з дійсними водійськими правами їздили за кермом протягом 2 годин після вживання
5% були пасажирами транспортного засобу, яким керував хтось, хто споживав коноплю протягом двох годин після їзди.
Як його використовують?
Коноплю можна палити, їсти або випарювати, і вона випускається в різних формах. Користувачі повідомляють, що суб’єктивні ефекти канабісу значно відрізняються залежно від споживаної форми.
Марихуана - висушене листя і квіти (бруньки) рослини коноплі, які коптять у джойстику або бонгу. Це найпоширеніша форма.
Гашиш – висушена рослинна смола, яку зазвичай змішують з тютюном і коптять або додають до їжі та хлібобулочних виробів; наприклад печиво та брауні.
Хаш-олія – рідина, яку вживають помірно (через високу дію) і додають на кінчик джойстика або сигарети і курять.
Концентрати – екстракти (крапки, віск або тріски), як правило, використовують бутанову олію як розчинник, часто випаровується в невеликих кількостях через високий вміст ТГК.
Коноплю можна вводити в різні продукти, які зазвичай називають «їстівними». Зазвичай потрібно від однієї до трьох годин, щоб відчути його дію. Нетерплячі або наївні користувачі можуть подумати, що випили недостатньо, щоб відчути ефект, і якщо вони споживають більше, вони можуть відчути неприємно сильний психоактивний ефект. Коли їстівні продукти мають непостійний рівень ТГК, навіть досвідченим користувачам може бути важко контролювати споживану кількість.
Після куріння або випарювання ефект зазвичай відчувається відразу. Існують занепокоєння щодо впливу куріння канабісу, особливо в довгостроковій перспективі. Це особливо актуально, якщо змішується з тютюном.
Конопля також може бути несинтетичною, що може бути більш шкідливим, ніж справжня конопля.
Див. Також
Джерела і література
- Deitch, Robert (2003). Hemp: American History Revisited: The Plant with a Divided History. Algora Pub. ISBN 0-87586-206-3.
- Earleywine, Mitchell (2005). Understanding Marijuana: A New Look at the Scientific Evidence. Oxford University Press. ISBN 0-19-513893-7.
- Emmett, David; Graeme Nice (2009). What you need to know about cannabis: understanding the facts. Jessica Kingsley Publishers. ISBN 1-84310-697-3.
- Hulsewé, A. F. P. (1979). China in Central Asia: The Early Stage 125 BC – AD 23: an annotated translation of chapters 61 and 96 of the History of the Former Han Dynasty. E. J. Brill, Leiden. ISBN 90-04-05884-2.
- Geoffrey William, Guy; Brian Anthony Whittle; Philip Robson (2004). The medicinal uses of cannabis and cannabinoids. Pharmaceutical Press. ISBN 0-85369-517-2.
- Holland, Julie M.D. (2010). The Pot Book: A Complete Guide to Cannabis: Its Role in Medicine, Politics, science, and culture. Park Street Press. ISBN 978-1-59477-368-6.
- Iversen, Leslie L (2008). The science of marijuana (вид. 2nd). Oxford University Press. ISBN 978-0-19-532824-0.
- Jenkins, Richard (2006). Cannabis and Young People: Reviewing the Evidence. Jessica Kingsley. ISBN 1-84310-398-2.
- Lambert, Didier M (2008). Cannabinoids in Nature and Medicine. Wiley-VCH. ISBN 3-906390-56-X.
- Mallory, J. P. and Victor H. Mair (2000). The Tarim Mummies: Ancient China and the Mystery of the Earliest Peoples from the West. Thames & Hudson, London. ISBN 0-500-05101-1.
- Roffman, Roger A; Robert S. Stephens (2006). Cannabis Dependence: Its Nature, Consequences, and Treatment. Cambridge University Press. ISBN 0-521-81447-2.
- Russo, Ethan; Melanie Creagan Dreher; Mary Lynn Mathre (2004). Women and Cannabis: Medicine, Science, and Sociology. Haworth Press. ISBN 0-7890-2101-3.
- Solowij, Nadia (1998). Cannabis and Cognitive Functioning. Cambridge University Press. ISBN 0-521-59114-7.
Примітки
- Що таке Індика? Найдрібніший представник коноплі!. Насіння Коноплі (укр.). Процитовано 2 листопада 2021.