Каннегісер Леонід Йоакимович

Леонід Йоакимович (Якимович) Кáннегісер (рос. Леони́д Иоаки́мович (Аки́мович) Кáннегисер; 15 березня 1896, Санкт-Петербург, Російська імперія — жовтень 1918, Петроград, Російська РФСР) — російський поет, член партії народних соціалістів, студент Петроградського політехнічного інституту.

Каннегісер Леонід Йоакимович
Народився 15 (27) березня 1896
Санкт-Петербург, Російська імперія
Помер жовтень 1918 (22 роки)
Петроград, Російська СФРР
·розстріл
Країна  Російська імперія
Діяльність поет
Alma mater Санкт-Петербурзький політехнічний інститут
Знання мов російська
Учасник Q4333233?
Військове звання Юнкер (Росія)
Батько Каннегісер Іоаким Самуїлович

30 серпня 1918 року застрелив голову Петроградської ЧК Мойсея Урицького. Розстріляний.

Біографія

Народився в родині інженера-суднобудівника, промислового магната Іоакима Каннегісера.

Влітку 1915 року гостював у Сергія Єсеніна в Константинові.

Входив у підпільну антибільшовицьку групу, очолювану двоюрідним братом Максиміліаном Філоненком. Філоненко підтримував тісний зв'язок з Борисом Савінковим, який і віддав наказ про ліквідацію Мойсея Урицького.

Убивство Урицького

За власним зізнанням, вирішив помститися Урицькому за смерть друга, офіцера Володимира Перельцвейга, розстріляного Петроградською ЧК у справі про контрреволюційну змову в Михайлівському артилерійському училищі.

Дочекавшись Урицького біля ліфта, вистрілив йому у голову, після чого Урицький помер на місці. Після замаху вискочив на вулицю, але у стані шоку забув кашкет і не сховав револьвер, після чого замість того, щоб змішатися з натовпом, сів на велосипед і швидко поїхав геть. Організоване переслідування легко виявило самотнього велосипедиста без шапки і з револьвером. Зупинившись біля будинку № 17 по Мільйонної, він кинув велосипед і, забігши у першу квартиру, двері якої були відчинені, схопив пальто, після чого вийшов на подвір'я, але був пізнаний і заарештований.

У жовтні (точна дата невідома) був розстріляний. В ході розслідування були залучені до дізнання і заарештовані кілька осіб з дружнього оточення. Батьки після допитів були відпущені за кордон, де і жили до кінця своїх днів.

Убивство Урицького разом із замахом Фанні Каплан на Леніна мало стати сигналом до спроби антибільшовицького перевороту, але фактично спровокувало червоний терор.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.