Караїндаш I

Караїндаш I (д/н — бл. 1415 до н. е.) — цар Вавилону близько 1440—1415 до н. е. Припиняється агресивна зовнішня політика. Мав титул цар Вавилону, цар Шумеру і Аккаду, цар касситів, цар Кардуніашу (Південної Месопотамії).

Караїндаш I
Частина храма Інанни в Урукі
Народився невідомо
Помер бл. 1415 до н. е.
Країна Вавилон
Національність касити
Діяльність суверен
Титул цар Вавилону
Посада Цар Вавилону
Термін 1465—1440 до н. е.
Попередник Агум III
Наступник Кадашман-Харбе I
Рід Каситська династія
Батько Агум III
Діти Кадашман-Гарбе I

Життєпис

Вавилонське царство

Походив з Каситської (III Вавилонської) династії. Син Агума III. Посів трон між 1447 та 1440 роками до н. е. В цей же час надіслав багаті подарунки єгипетському фараону Тутмосу III (або навыть особисто зустрівся з ним). Точний рiк цього невідомий: за одними гипотезами сталася під час 8-го походу фараона або 11 (навіть 14) походу. В Єгипті розцінили подарунки як визнання зверхності Єгипта над Вавилоном. Караїндаш I розглядав фараона як союзника у протистоянні з Мітанні, що стало гегемоном у Північній Месопотамії.

Іншою подією, що відноситься до правління цього царя є прикордонна угода (ріксу)) з Ашшур-бел-нішешу, володарем Ашшура, яку укладено близько 1415 року до н. е. Вона загалом підтверджувала договір вавилонського царя Бурна-Буріаша I з Пузур-Ашшуром III.

Відомий Караїндаш I зведеним храмом в місті Урук. Його планування нагадувала культові будівлі народів, що населяли передгір'я Загросу, а ніші і виступи цегляних стін його фасаду були заповнені фігурами божеств і символічним орнаментом. В одному з написів з цього храму Караїндаш називає себе «улюбленим пастухом Інанни». Фрагмент фасаду цього храму наразі зберігається в Передньоазійському музеї в Берліні.

На момент смерті Вавилонське царство перебувало на військовому, господарському та культурному піднесенні. Спадкував син Кадашман-Харбе I.

Джерела

  • Albrecht Goetze: The Kassites and near Eastern Chronology. In: Journal of Cuneiform Studies 18/4, 1964, 97
  • Strommenger, Eva (1964). 5000 Years of the Art of Mesopotamia. New York: Harry N. Abrams, Inc. p. 170.
  • H. W. F. Saggs (2000). Babylonians. British Museum Press. p. 117.
  • Amanda H. Podany (2010). Brotherhood of Kings: How International Relations Shaped the Ancient Near East. Oxford University Press. p. 181.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.