Карл Айгенман

Карл Генрі Айгенман (англ. Carl Henry Eigenmann, нар. 9 березня 1863, Обердердінген, Німеччина пом. 24 квітня 1927, Сан-Дієго, США) — американський іхтіолог, фахівець у галузі систематики і поширення прісноводних риб Південної Америки. Разом зі своєю дружиною Розою Сміт Айгенман описав кілька сотень видів риб переважно з Північної та Південної Америки.

Карл Айгенман
Carl Eigenmann
Народився 9 березня 1863(1863-03-09)[1][2]
Flehingend, Обердердінген
Помер 24 квітня 1927(1927-04-24)[1][2] (64 роки)
Сан-Дієго, Каліфорнія, США
·цереброваскулярні хвороби
Країна  Німецька імперія
 США
Діяльність професор
Alma mater Гарвардський університет і Індіанський університет
Галузь іхтіологія
Заклад Індіанський університет
Членство Національна академія наук США
У шлюбі з Rosa Smith Eigenmannd

 Карл Айгенман у Вікісховищі
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «C. H. Eigenmann».


Сторінка на Віківидах

Зображення на Вікісховищі

Життєпис

Народився у 1863 році в містечку Обердердінген у Німеччині. У 1877 році у віці 14 років емігрував зі своїми батьками до США. Уже через кілька років він вступив до університету Індіани, де навчався у біолога Девіда Стар Джордана. У 1886 році Айгенман отримав ступінь бакалавра і переїхав до Каліфорнії, де познайомився з Розою Сміт, чиї роботи про риб західного узбережжя вже були відомі. 20 серпня 1887 року вони одружилися і разом вступили до Гарвардського університету, де вивчали колекції Луї Агассіза і Франца Штейндахнера й оприлюднили першу спільну працю.

У 1888 році вони переїхали до Сан-Дієго, Каліфорнія, де Карл працював куратором Товариства природознавства і допомагав в організації Біологічної лабораторії Сан-Дієго. У 1889 році він отримав ступінь доктора наук в Індіані й став там у 1891 році професором зоології. Через рік Альберт Гюнтер профінансував першу експедицію Карла Айгенмана на північний захід Америки, де він зібрав безліч невідомих видів риб. Слідом за цим послідували декілька експедицій з вивчення печерних риб і саламандр в Індіані, Техасі, Міссурі й на Кубі.

У 1908 році Карл Айгенман здійснив експедицію до Південної Америки вздовж річок Потаро й Ессекібо. Він повернувся з 25 000 зразками, які утворили пізніше основу для описання 128 нових видів, а також 28 нових родів. Згодом були поїздки до Колумбії (1912) та Анд (1918).

У 1923 році він був прийнятий до Національної академії наук США.

Після того, як в 1927 році у нього стався інсульт, сім'я повернулася до Сан-Дієго.

Публікації

  • «Лептоцефал американського вугра та інші американські лептоцефали» — The leptocephalus of the American eel and other American Leptocephali, C.H. Eigenmann et al, 1902.
  • «Прісноводні риби Британської Ґаяни» — The Freshwater Fishes of British Guiana, including a study of the ecological grouping of species, and the relation of the fauna of the plateau of hatof the lowlands, C.H. Eigenmann, 1912.
  • «Apareiodon, новий рід харациноподібних» — On Apareiodon, a new genus of characid fishes, 1916.
  • «Риби західної Південної Америки» — The fishes of Western South America. Part I, C.H. Eigenmann, 1922.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.