Квакерство

Ква́кери, Релігійна Спілка Друзів (англ. Quakers, від дієслова to quake «трястися», «тріпати»; офіційна назва — Релігійна Спілка Друзів (квакерів), англ. Religious Society of Friends) протестантська конфесія у християнстві, відома своїми пацифістськими настановами і гуманістичним спрямуванням.

Квакерство
Засновник Джордж Фокс
Член у Zentralstelle für Recht und Schutz der Kriegsdienstverweigerer aus Gewissensgründend
Архіви зберігаються у Міжнародний інститут соціальної історіїd[1]
Отримані нагороди
 Квакерство у Вікісховищі
Англієць Джордж Фокс відіграв велику роль у історії зародження і поширення квакерського руху

Історія

Квакерський рух виник у середовищі радикальних пуритан (дисидентів або нонкомформістів) у роки Англійської революції середини XVII століття.

Спочатку спілка квакерів була відома як Християнська Спілка Друзів Внутрішнього Світла. Назва «квакери» використовувалась спочатку супротивниками цієї течії як образливе прізвисько та згодом вона стала самоназвою. Про походження назви є декілька версій. Наймовірніша та, за якою засновник цієї течії Джордж Фокс (George Fox) на засіданні суду закликав суддю «тремтіти перед іменем Бога», за що той назвав Фокса квакером, тобто дослівно «трясуном» або «тремтячим».[2] Інша популярна версія стверджує, що ранні квакери під час своїх богослужінь трусилися при сходженні на них Святого Духа.[3] Третя версія приписує раннім квакерам тверждення з приводу «духовного тремтіння» від постійного відчуття присутності живого Бога.[4]

Датою виникнення квакерства зазвичай уважають 1652 рік (іноді 1648, коли Дж. Фокс вперше виступив із проповіддю). Відомою квакерською мученицею була Мері Даєр, страчена 1 червня 1660 року.

Квакери відомі тим, що вони не приймають насилля у будь-якій формі, а також широкою соціальною діяльністю, спрямованою на утвердження у суспільстві ідеалів гуманізму та пацифізму.

Число послідовників квакерства у світі на сьогодні становить близько 360 000 осіб.[5] Найбільша за чисельністю громада квакерів зосереджена у Північній Америці (переважно у США), також в АфриціКенії) та ЄвропіВеликій Британії).

Примітки

  1. http://hdl.handle.net/10622/ARCH01177
  2. Покровский А. И. Квакеры // Христианство. Словарь в 3тт. Т.1. — М.: БРЭ, 1993, стор. 720 (рос.)
  3. Александр Горбенко Краткая история квакеров (рос.)
  4. Пучков П. И. Квакеры // Народы и религии мира. Энциклопедия. — М.: БРЭ, 1999. стор. 749 (рос.)
  5. http://fwccworld.org/find_friends/map.shtml Архівовано 8 квітня 2010 у Wayback Machine. - FWCC's map of quaker meetings and churches; http://www.quakerinfo.org/resources/worldstats.html

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.