1660

Геополітична ситуація

Османську імперію очолює Мехмед IV (до 1687). Під владою османського султана перебувають Близький Схід та Єгипет, Середземноморське узбережжя Північної Африки, частина Закавказзя, значні території в Європі: Греція, Болгарія і Сербія. Васалами османів є Волощина та Молдова.

Священна Римська імперія — наймогутніша держава Європи. Її територія охоплює крім німецьких земель Угорщину з Хорватією, Богемію, Північ Італії. Її імператор Леопольд I Габсбург (до 1705).

Габсбург Філіп IV Великий є королем Іспанії (до 1665). Йому належать Іспанські Нідерланди, південь Італії, Нова Іспанія, Нова Гранада та Нова Кастилія в Америці, Філіппіни. Королем Португалії проголошено Альфонса VI, хоча Іспанія це проголошення не визнає. Португалія має володіння в Бразилії, в Африці, в Індії, в Індійському океані й Індонезії.

Північ Нідерландів займає Республіка Об'єднаних провінцій. Вона має колонії в Північній Америці, Індонезії, на Формозі та на Цейлоні. Король Франції Людовик XIV (до 1715). Король Англії Карл II Стюарт (до 1685). Королівство Англія має колонії в Північній Америці та на Карибах. Король Данії та Норвегії Фредерік III (до 1670), король Швеції Карл XI (до 1697). На Апеннінському півострові незалежні Венеціанська республіка та Папська область. Королем Речі Посполитої є Ян II Казимир (до 1668).

Царем Московії є Олексій Михайлович (до 1676). Козацьку державу очолює Юрій Хмельницький. На півдні України існує Запорозька Січ. Існують Кримське ханство, Ногайська орда.

В Ірані правлять Сефевіди. Значними державами Індостану є Імперія Великих Моголів, в якій править Аурангзеб, Біджапурський султанат, султанат Голконда, Віджаянагара. В Китаї править Династія Цін. В Японії триває період Едо.

Події

В Україні

У світі

  • 25 травня в Англії відновлено монархію — новий король Карл II з династії Стюартів висадився у Дуврі і через чотири дні прибув до Лондона.
  • Королем Швеції став п'ятирічний Карл XI.
  • Підписано Олівський мир між Річчю Посполитою та Швецією. Польський король відмовився від претензій на шведський трон та Лівонію.
  • Підписано Копенгагенський мир між Данією та Швецією. Швеція повернула Данії Тронхейм.
  • У Бостоні страчено квакерку Мері Даєр.

Наука та культура

Народились

див. також Категорія:Народились 1660

Померли

див. також Категорія:Померли 1660

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.