Кейлі (місячний кратер)

Кра́тер Ке́йлі (лат. Cayley) — невеликий метеоритний кратер в зоні західного узбережжя Моря Спокою на видимому боці Місяця. Назва присвоєна на честь англійського математика Артура Кейлі (1821—1895) й затверджена Міжнародним астрономічним союзом у 1935 році. Утворення кратера відбулось в ератосфенівському періоді[1].

Характеристики кратера
Кейлі
Світлина із зонда «Lunar Orbiter 4»
Координати 3.94° пн. ш. 15.09° сх. д. / 3.94; 15.09
Діаметр 14,2 км
Глибина 3,130 км
Довгота ранкового
термінатора
345°
Епонім Артур Келі
Рік затвердження 1935

Кейлі

Опис кратера

Околиці кратера Келі. Фрагмент карти видимого боку Місяця[2].

Найближчими сусідами кратера Кейлі є Вевелл на заході; кратер Арідей сході північному сході; кратер Діонісій на південному сході і кратер Морган на півдні. На північ від кратера знаходиться Борозна Арідея, на південному сході Борозни Ріттера[3]. Селенографічні координати центра кратера 3.94° пн. ш. 15.09° сх. д. / 3.94; 15.09, діаметр 14,2 км[4], глибина 3,13 км[5].

Кратер Кейлі має циркулярну чашоподібну форму з невеликою ділянкою плаского дна. Вал з чітко окресленою гострою крайкою, внутрішній схил валу гладкий, з високим щодо навколишньої місцевості альбедо. Висота валу над навколишньою місцевістю сягає 520 м[1]. За морфологічними ознаками кратер належить до типу BIO (за назвою типового представника цього класу — кратера Біо). Входить до списку кратерів з темними радіальними смугами на внутрішньому схилі від Асоціації місячної і планетарної астрономії (ALPO)[6].

Рівнинна місцевість, що оточує кратер Кейлі, отримала неофіційну назву «формація Кейлі». Припускається що подібні формації складені породами викинутими при утворенні місячних морів, у даному випадку Моря Дощів.

Сателітні кратери відсутні.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.