Кернаве

Кернаве, Кярнаве, (лит. Kernavė, уст. рос. Керново) — ймовірне місце розташування столиці древніх литовців у сучасному Ширвінтському районі Литви. Місто в районі муніципалітету Ширвінтос, на правому березі річки Неріс, за 18 км на південиий захід від Ширвінтоса, за 35 км на північний захід від Вільнюса. Адміністративний центр староства з населенням в 307 мешканців.

Кернаве
лит. Kernavė
Герб Кернаве Прапор Кернаве
Кернаве
Основні дані
54°53′00″ пн. ш. 24°51′00″ сх. д.
Країна Литва
Регіон Вільнюський
Перша згадка 1279
Площа 194.4 км²
Населення 272
Часовий пояс +2
GeoNames 598226
Поштові індекси LT-19014
Міська влада
Вебсайт kernave.org/index_en.html
Мапа
Кернаве
Кернаве (Литва)


 Кернаве у Вікісховищі

Місто відоме своїми курганами Кернаве: Замковий пагорб, Пагорб Акурас, Пагорб Міндаугаса, Пагорб Ліздейка, Пагорб Крівейкішка.

Історія

За археологічними даними близько у IX—VII тисячоліттях до н. е. близь міста було утворене давньоруське поселення, яке згодом розширилось. За історичними джерелами, вважається, що місто було утворене у ХІІІ-ХIV століттях на правому березі Вілії.

Кернаве у ХІІІ столітті був одним з найважливіших центрів утворення Литовської держави. Тут була утворена перша резиденція правителя з потужною системою оборонних укріплень. У підніжжя пагорба, на якому був розташований п'ятиметровий оборонний комплекс, у долині Пахаута було розташоване середньовічне місто, у якому нараховувалось близько 3-4 тисяч жителів. Місто мало впорядковану вуличну систему, житлові будинки та численні майстерні. Археологічна знахідки вказують, що мешканці займались вузькоспеціалізованим ремісництвом (ювелірна справа). Перші литовські купці Ремейшис та Студіла (що була згадані у Ризькій книзі боргу, датованій ХІІІ століттям) також жили в Кернаве.

Існує гіпотеза, що столиця Міндовга була розташована саме в Кернаве.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.