Кириловка (Тараклійський район)

Кири́ловка (молд./рум. Chirilovca) село в Тараклійському районі Молдови. Разом із селами Виноградівка, Чумай і Мирне входить до складу комуни Виноградовка. До 1945 року населений пункт мав назву Ойтуз.

Село Кириловка
молд./рум. Chirilovca
Основні дані
45°49′ пн. ш. 28°34′ сх. д.
Країна  Молдова
Район Тараклійський район
Комуна Виноградовка
Населення 253 особи (2004, перепис[1])
Поштові індекси
(Poșta Moldovei)
MD-7418
Висота над р.м. 69 м
Водойма річка Великий Ялпуг
Відстань
Найближча залізнична станція Гречени
До станції 7 км
До районного центру
 — фізична 12 км
До Кишинева
Місцева влада
Ідентифікатори і посилання
Карта
Кириловка
Кириловка (Молдова)

Географія

Село розташоване на висоті 69 метрів над рівнем моря. Відстань до адміністративного центру комуни села Виноградівка – 3 км.

Населення

За даними перепису населення Молдовії 2004 року, в селі Кириловка проживає 253 особи (126 чоловіків, 127 жінок), серед них: українці (32,5%), гагаузи (24%), молдовани (19%), болгари (12%), росіяни (11%)[1].

Економіка

Економіка села обмежується обробкою сільськогосподарських земель і торгівлею. Сільськогосподарський потенціал села досить високий, однак у зв'язку з цілою низкою чинників, має низьку продуктивність: недорозвинений технологічний сектор, викликаний недоліком інвестицій і утруднений доступ до кредитів, низька заробітна плата працівників, трудова міграція. Безробіття залишається однією з найбільш гострих проблем, з якою стикається населення протягом останніх років[2].

Водні ресурси

Водні ресурси Кириловки представлені поверхневим водами. Поверхневі джерела води у селі обмежені. Якісних ресурсів для забезпечення питною водою та водою для іригації недостатньо[3].

Поверхневі води

Поверхневі води в селі Кириловка представлені річкою Великий Ялпуг, яка протікає поруч з населеним пунктом. Поверхневі води не можуть використовуватися для забезпечення жителів села питною водою [3].

Водопостачання та водовідведення

Населення села має суттєві проблеми, пов'язані з доступом до питної води. Станом на 2016 рік в населеному пункті, що складається з 66 господарств, відсутній водопровід і каналізація. Населення забезпечується привізною водою з села Чумай приватним способом[2].

Примітки


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.