Китайська футбольна асоціація

Китайська футбольна асоціація (中国足球协会, англ. Chinese Football Association, CFA — керівний футбольний орган в Китайській Народній Республіці. Була сформована в Пекіні в 1955 році, в 1974 році була прийнята в члени Азіатської футбольної конфедерації, а потім в 1979 році — у ФІФА. З моменту входження до ФІФА Китайська футбольна асоціація стала неурядовою некомерційною організацією, хоча є підрозділом Китайської спортивної адміністрації (англ. Chinese General Administration of Sport) .

Китайська футбольна асоціація
Логотип асоціації
Заснована 1955
Вступ в ФІФА 1979
Вебсайт fa.org.cn
Президент Чен Сюань

Історія

Вперше Китайська футбольна асоціація була заснована в 1924 році. Прийнята в ФІФА в 1931 році, однак після закінчення Громадянської війни в Китаї і поразки Гоміндану, асоціація перемістилася на Тайвань і не могла представляти весь Китай (див. Футбольна асоціація китайського Тайбея).

Існуюча Китайська футбольна асоціація в КНР була заснована в 1955 році . Штаб-квартира розташована в Пекіні. Голова (Президент) Вей Ді.

У 1994 році КФА сформувала професійну лігу з футболу, що складається з двох Ліг: Цзя-А і Цзя-Б, в кожній з яких грали по 12 команд, два клуби щорічно покидали лігу, а два отримували підвищення[1].

З початку сезону 2004 року колишня Ліга Цзя-А була замінена Китайською Суперлігою, а поточна Ліга Цзя-Б була перейменована в «Першу Лігу Цзя-А». Остання часто називається «Китайською Лігою».

На міжнародній арені Китай представлений чоловічою і жіночою збірними з футболу. На відміну від чоловічої, перша жіноча команда досягла великих успіхів, програвши лише по пенальті національній збірній команді США у фіналі жіночого чемпіонату світу з футболу в 1999 році, а також фінішувавши четвертими на світовій першості 1995 року.

Керівництво

Після відновлення діяльності асоціації в 1955 році було визначено, що вона буде перебувати під керівництвом Китайської спортивної адміністрації. Крім того, асоціація вибирає Голову, який зробив великий внесок у розвиток збірної в якості тренера або гравця. Дана вимога була усунена в 1989 році, коли спорт почав ставати професійним, й асоціація стала позиціонувати себе як неурядова некомерційна організація. Пости Голови (Президента) і його першого заступника стали формальними, а їхнім головним завданням став нагляді за розвитком футболу в Китаї[2]. Також діяльність асоціації полягає в адміністративних і дисциплінарних розслідуваннях та покараннях, організації проведення змагань чемпіонатів Китаю з футболу, а також національної збірної, в тому числі укладення та розірвання контрактів з головним тренером збірної і його помічниками. При цьому роль власне Голови незначна.

Змагання

Чоловіки

Юнацький спорт

  • Ліга дублюючих складів Суперліги Китаю
  • Ліга U-19 Китаю
  • Ліга U-17 Китаю
  • Ліга U-15 Китаю
  • Університетська Ліга Китаю

Жінки

  • Жіноча Суперліга Китаю
  • Жіночий кубок Китайської футбольної Асоціації
  • Жіночий Суперкубок Китаю

Футзал

  • Ліга футзалу Китаю
  • Кубок КФА з футзалу

Пляжний футбол

  • Чемпіонат Китаю з пляжного футболу

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.