Клайд (військово-морська база)

Клайд (військово-морська база) (англ. HMNB Clyde; повна назва Її Величності військово-морська база Клайд (англ. Her Majesty's Naval Base, Clyde) військово-морська база, одна з 5-ти діючих військових баз Королівського флоту Великої Британії, розташована на східному березі морської затоки Гер-Лох на території шотландської області Аргілл-і-Б'ют, північніше за Ферт-оф-Клайд на відстані 40 км на захід від Глазго. Вважається домівкою британських атомних підводних сил, зокрема атомних підводних човнів озброєних ракетами «Трайдент».

Клайд (військово-морська база)
HMNB Clyde
діюча
1964 —

Військово-морська база Клайд з висоти пташиного польоту.

Країна  Велика Британія
Координати 56°03′57″ пн. ш. 4°49′01″ зх. д.
Тип бази військово-морська база
Вид Збройних сил Королівський військово-морський флот Великої Британії
Поточне командування комодор Кейт Беккетт (англ. Keith Beckett)

Зміст

Військово-морська база Клайд заснована, як пункт базування підводних човнів британського флоту напередодні Першої світової війни. Сучасна інфраструктура ВМБ Клайд включає низку окремих об'єктів та інсталяцій, серед яких є база підводних човнів з пунктом базування Фаслейн 25 миль (40 км) від Глазго, в затоці Гер-Лох та військово-морський арсенал Кулпорт на березі бухти Лох-Лонг, в 2-3 милях на захід від Фаслейн. База є основним пунктом дислокації атомних підводних човнів «Вангард», озброєних ядерною зброєю, а також інших підводних човнів з ядерною силовою установкою.

На базі також дислоковані: штаб флаг-офіцера Шотландії, Північної Англії та Північної Ірландії (FOSNNI) (він же флагман резерву флоту), Північна група легководолазів і шотландський штаб поліції і охорони МО. На базі проживає 3 000 осіб обслуговчого персоналу 800 членів їхніх сімей і 4 000 цивільних фахівців, в основному з компанії «Бебкок Марін».

База займає значне місце в економіці як області Аргілл-і-Б'ют, так і всього Західного Данбартонширу.

Військові кораблі, що базуються на Клайд

  • «Вангард»
    • HMS «Вангард» (S28)
    • HMS «Вікторіос» (S29)
    • HMS «Віджілент» (S30)
    • HMS «Венджеанс» (S31)
  • «Астют»
    • HMS «Астют» (S119)
    • HMS «Амбуш» (S120)

Посилання

Джерела

Примітки

    Див. також

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.