Ферт-оф-Клайд

Ферт-оф-Клайд (англ. Firth of Clyde) затока Атлантичного океану на південно-західному березі Шотландії, в яку впадає річка Клайд. Вона охоплює найбільші і найглибші прибережні води Британських островів, захищені від Атлантичного океану півостровом Кінтайр, який охоплює зовнішній лиман в Аргайлі і Ейршир. Бухта Кілбраннан — великий рукав Ферт-оф-Клайда, що відокремлює півострів Кінтайр від острова Арран. Посередині Ферт-оф-Клайді є ще один великий острів — острів Бьют. Враховуючи своє стратегічне розташування, біля входу в середній/верхній Клайд, Бьют відігравав життєво важливу військову (військово-морську) роль під час Другої світової війни.

Ферт-оф-Клайд
ісл. Hvalfjörður
55°40′00″ пн. ш. 5°00′00″ зх. д.
Розташування Шотландія
Прибережні країни Шотландія
Регіон Шотландія
Довжина 30 км
Ширина 5 км
Площа 12 217 га км²
Максимальна глибина 1 450 м
Вливаються
  • River Ayrd, River Doond, River Garnockd, River Irvined, River Stinchard і Клайд
  • ідентифікатори і посилання
    GeoNames 2652732
    У проєкті OpenStreetMap 58446 ·R (Шотландія)
    Ферт-оф-Клайд
    Ферт-оф-Клайд (Шотландія)
     Ферт-оф-Клайд у Вікісховищі

    Ферт охоплює багато островів і півостровів, через нього проходять дванадцять поромів, що з'єднують їх з материком та один з одним. Іноді його називають Води Клайда, це водне тіло зазвичай вважається елементом Ірландського моря. Поромні перевезення здійснюються компаніями Caledonian MacBrayne та Western Ferries, і багато маршрутів є єдиним транспортом для жителів громад, які живуть у віддалених районах. До Ферта примикає велика кількість морських озер, найбільшим з яких є озеро Лох-Файн.

    Карта затоки

    Із затокою пов'язані міста та селища: Ардроссан, Бродік, Вімзбей, Вест-Кілбрайд, Грінок, Герван, Геленсбург, Гурок, Дамбартон, Данун, Ер, Інеллан, Інверкіп, Ірвін, Кемпбелтаун, Кардросс, Каррадейл, Ламлаш, Ларгс, Лохранза, Міллпорт, Порт-Глазго, Прествік, Ротсей, Солткотс, Сімілл, Стівенсон, Строун, Трун.

    Див. також

    Посилання

    Примітки

    Виноски
      Джерела
        This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.