Кліп-кришка

Кліп-кри́шка — тип кришки з кліп-кріпленням. Сама кришка прикріплена до виготовленого з дроту важеля перемикання. За допомогою важеля проводять закривання або відкривання пляшки. Кришки, як правило, зроблені з порцеляни, а ущільнення для герметизації виконане у вигляді гумового кільця. Такі типи кришок використовують, в основному, для герметизації пляшок, вміст яких перебуває під тиском діоксиду вуглецю. Відкривання і закривання здійснюється вручну, і не вимагає ніяких допоміжних пристроїв (наприклад, відкривачки для пляшок).

Пивні пляшки голландської пивоварні Grolsch

Історія

Пресерви, закриті кришкою із защібкою типу "Bail"

До винайдення кліп-кришок пляшки, зазвичай, закупорювалися корками, які вимагали застосування спеціальних пристосувань для відкорковування, що створювало незручності для користувачів.

Попередниками кліп-кришок були кришки із «защібками» типів "Bail" або "Kilner", винайдені у 1859-му. Їх конструкції могли відрізнятися в залежності від того, яку тару закривали ці кришки – пляшки, банки, каністри, ящики чи коробки.

Перший патент на кліп-кришку для пляшок було видано Чарльзу Квіллфельду у США від 30 листопада 1874 за номером 158406.[1]

У Німеччині у 1877-му році Карлом Дитріхом[2] була винайдена і розроблена кліп-кришка, виробництво якої було налагоджене на заснованому Миколою Фріцнером заводі. [3][4]

Цей тип кришок був домінантним для закупорювання газованих напоїв аж до винайдення кроненпробки у 1892 році.

Галерея

Див. також

Примітки

  1. Putnam and another v. von Hofe. 10 February 1881 in: Federal Reporter, Nr. 6, pp. 897-902 (англ.)
  2. Dr. Bauer-Secundus GmbH: Історія механічних кришок для пляшок. Auf: dr-bauer-secundus.de (нім.)
  3. Jörg Niendorf: Ідеальний корок. Am 25. Januar 2008 auf: berlinonline.de (нім.)
  4. Кришка на пляшці пива берлінського винахідника Карла Дитріха Архівовано 8 грудня 2010 у Wayback Machine. та Карл Дитріх у глосарії з пивоваріння (нім.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.