Книга Лева

«Книга Лева» — третя прижиттєва поетична збірка Богдана-Ігора Антонича, що вийшла друком у Львові в 1936 році.

Книга Лева
Обкладинка першого видання. Художник — Святослав Гординський.
Жанр поезія
Автор Богдан-Ігор Антонич
Мова українська
Написано грудень 1934 – жовтень 1936
Опубліковано листопад 1936

 Цей твір у  Вікіджерелах

Про збірку

«Книга Лева» — третя, найбільша, остання з прижиттєвих збірок Антонича. Вона являє собою новий крок у філософському осмисленні буття, у розвитку таланту поета. Головна тема її — зв'язок між людиною і природою, розкриття "таємниці життя" в єдності духовних і матеріальних виявів. У ній Антонич остаточно формує свій пантеїстичний погляд на буття і природу людського пізнання. Книжка поділена на "глави" та "ліричні інтермецо ", які продовжують лінію збірки "Три перстені" з її одухотвореною природою, "глави" започатковують лінію притчево-міфологічного начала. Між "главами" й "інтермецо" існує протистояння, поступово розрив скорочується, й вони вступають у "силове поле" взаємодії. Перехід від "видимого", зовнішнього у сферу духовного здійснюється то на основі біблійної міфології, то за логікою фольклорної символіки, то шляхом одухотворення природи і небесних сфер. Від лемківського язичництва автор просувається далі — у прапервісність природи. Філософський сенс глав "Книги Лева" виявляється в тому, щоб, з одного боку, утвердити єдність усього живого, а з іншого — знайти для втілення "праречі" відповідне "праслово", щоб сутність речей "схопити в клітку слова" ("Шість строф містики").

За «Книгу Лева» Антонич отримав нагороду Українського Католицького Союзу.

"Якщо "Три перстені" можна назвати оказковуванням реальності, то "Книга Лева" — це її оміфологізовування. ... для Антонича поетичне слово має дивні, чарівні властивості і таємничу, ірраціональну силу, що закорінена в природі".

Богдан Рубчак

Джерела

  • Антонич Б. І. Книга Лева. — Львів: Друкарня Наукового товариства ім. Шевченка, 1936 р. — 64 с.
  • Ільницький М. Богдан-Ігор Антонич // Історія української літератури ХХ століття. Книга перша .— К.: Либідь, 1998.— с. 210.
  • Павличко Д. Антонич // Українська літературна енциклопедія. Том 1 .— К., 1988 .— с.72.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.