Ковент-гарден (район)

Ковент-Гарден (англ. Covent Garden) — район в центрі Лондона, в східній частині Вест-Енду між Сент-Мартінс Лейн і Друрі-лейн [1]. Район зв'язаний з фруктовим та овочевим ринком, що раніше був на центральній площі, а зараз є популярним місцем шопінгу та туристично визначною пам'яткою разом з розташованим тут Королівським Будинком Опери, також відомим, як «Ковент-Гарден». Район поділений головною артерією, вулицею Лонг Акр (англ. Long Acre (street)), на північ від якої розташовані незалежні маленькі магазинчики, в основному в Нілс Ярді (англ. Neal's Yard) і Севен Дайлс (англ. Seven Dials), на південь — центральна площа з вуличними артистами і більшістю красивих будівель, театрів і розважальних закладів, включаючи Королівський театр на Друрі-Лейн і Лондонський музей громадського транспорту.

Ковент-гарден
Лондон
Загальна інформація
51°30′45″ пн. ш. 0°07′21″ зх. д.
Країна  Велика Британія
Адмінодиниця Вестмінстер
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap 51781 ·R (Вестмінстер)
Карта
Ковент-гарден
Ковент-гарден (Великий Лондон)
 Ковент-гарден у Вікісховищі

Історія

Хоча до XVI століття це були в основному поля, район був ненадовго заселений, коли він став серцем англо-саксонського міста Люденвік [2]. Після того, як місто було покинуте, частина території була захищена стіною для використання як орних земель і фруктових садів Вестмінстерським абатством і називалася «сади Абатства і Монастиря» [3].

Земля, вже під назвою «Ковент-Гарден», була відібрана Генріхом VIII і подарована графу Бедфордскому в 1552 році. Той дав доручення Ініго Джонсу побудувати там гарні будинки, щоб залучити багатих орендарів. Джонс спроектував площу з аркадами і церкву Святого Павла. Дизайн площі був незвичайним для Лондона і мав великий вплив на сучасне планування міста, зігравши роль прототипу для проектів нових районів у міру зростання Лондона [4].

Невеликий фруктовий та овочевий ринок на відкритому повітрі з'явився на південній стороні модної площі до 1654 року. Поступово і ринок, і навколишня його територія отримали погану славу у міру відкриття таверн, театрів, кав'ярень і борделів, добропорядні жителі з'їжджали, а на їх місце приходили гульвіси, гумористи та письменники [5]. До XVIII століття це місце стало відомим кварталом червоних ліхтарів, що вабили найкращих повій.

Був виданий Парламентський Акт для контролю над територією і в 1830 році була побудована неокласична будівля, щоб дати дах ринку, а також легше його контролювати. Вільне місце на площі скорочувалося у міру зростання ринку і додавання нових будівель: Квіткового Холлу, прокатного ринку і Ювілейного ринку в 1904 році.

До кінця 1960-х автомобільні затори стали створювати ще більші проблеми, і в 1974 році ринок був переміщений в «Новий Ринок Ковент-Гарден», приблизно в 5 км на південний схід в районі Найн Елмс. Центральна будівля знов відкрилася в 1980 році як торговий центр і тепер є туристично визначною пам'яткою з кафе-пабами, маленькими магазинчиками і ремісничим ринком під назвою «Яблучний Ринок» разом з іншими риночками в Ювілейному Холі.

Ковент-Гарден входить в боро Вестмінстер і Камден, а також парламентський виборчий округ Лондонського Сіті і Вестмінстера і округ Холборн і Сент-Панкрас. Район обслуговувався лінією метро Пікаділлі на станції «Ковент Гарден» з 1907 року, а маршрут від станції «Лестер сквер» в 300 ярдів (приблизно 275 метрів) — найкоротший в Лондоні.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.